Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz janos666 #25650 üzenetére

    "Az LG is tud PC módban 4:4:4-et és akadásmentes 24fps-t (egyszerre, HDR is)."

    Tokeletesen igazad van Janos, es koszi a megerositest! Es elnezest mindenkitol, aki kezpenznek vette, amit irtam, kiprobalas elott. :(
    En vagyok az, aki csak PC-rol hajtja a 65B8-at (firmware 04.10.36), nincs TV adas es a beepitett appok sincsenek hasznalva :)

    En is teszteltem a hetvegen a PC modot (miutan a Windows ujrainstall megoldotta a 4k jel problemat, elotte Ubuntu Live rendszerrel teszteltem):
    - tud chroma 4:4:4 23p/24p/stb akadasmentesen (judder free) (stutter termeszetesen van); tesztelve:
    -- custom timing 23p-hez letrehozva CRU-val (madvr segitsegevel)
    -- testufo -val es judder_23.976fps*.mp4 fajllal Mehanik HDR10 test pattern -bol
    --- normal (RC Off es On) es PC mod kozott valtottam es neztem hogyan viselkednek a fenti tesztek
    - mind 8bit es 10bit input mellett nagy a banding (csak minimalis kulonbseg van a 2 kozott); tesztelve:
    -- grayscale ramps fajlokkal mind "Mehanik HDR10 test pattern"-bol es a sima FullHD bt709-es "test pattern set"-bol
    -- a tesztabrakon a hiba meg normal nezotavolsagbol (~3 meter) is latszik, de egyenlore meg normal content-nel nem eszleltem (ugyan sokat nem probaltam), es ez jo hir :)
    -- normal modban (nem PC) 8bit-nel nincs banding, 10bit-nel csak minimalis van

    Mindenesetre szamomra chroma 4:4:4 23p judder free playback meglete felulirja a banding problemat PC modban, ennek nagyon orulok! :)

    2 (?) kerdesem maradt "csak" SDR-el kapcsolatban PC modban (es HDR modban meg nem is probaltam a TV-t! :D ):
    - mi a max oled brightness beallitas, aminel az ABL meg nem jelentkezik?
    - melyik color gamut beallitas az, ami a legkozelebbi a nativ DCI-P3-hoz: Auto, Extended, Wide ?
    -- a terv, hogy madvr-t csak DCI-P3 3dlut-tal hasznalom (a tobbit madvr kezeli majd) es ezt kapna a TV-is

    Koszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák