Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz Pulsar #402 üzenetére

    Igen azt láttam én is, hogy tulajdonképpen piVPN is openVPN mert ugyan olyan fileokat meg mappákat használ csak jóval egyszerűbb telepíteni mert gondolom egy csomó beállítás már előre deklarálva van benne.

    Hát elkezdtem openVPN-t telepíteni, azzal elakadtam mert szerintem még régebbi raspbian-ra volt és jessie alatt nem hozta létre a /etc/openvpn/easy-rsa mappát. Ez alapján csináltam. Kisebb hegesztés után létrehozta, de valami nem volt kerek vele.
    Ezek után nekiugrottam a piVPN-nek. Ez simán feltelepült viszont a cert készítés szerintem nem annyira jött össze. Volt valami text file amibe 3 különböző fileból kellett összeollózni a kulcsokat és szeritnem ez nem sikerült teljesen jól mert a kapcsolat W10 tabletről rendesen felépül és azt mutatja, hogy minden ok, de mégsem vagyok rajta a belső hálón. Nem tudok pingelni a routert sem. iOS-re rátettem a certet, megnyitotta az openVPN, de kapcsolódásnál csak timeout-ol. Azt néztem, hogy az általad linkelt oldalon nincs is arra a lépésre vonatkozó leírás, tehát itt valahogy máshogy oldják ezt meg.
    Lehet az is baj volt, hogy DNS providernél én Google-t választottam, holott a DlinkDDNS -nél van az accountom. Custom opciónál nem akartam variálni, gondoltam ezzel is működnie kéne.

    Tegnap tettem fel szűz Raspbian -t, így most kapásból piVPN-nel fogok kezdeni a kapott link alapján. Kíváncsi leszek.
    Köszi szépen a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák