Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szat8

    tag

    válasz vampire17 #32001 üzenetére

    Persze ennyi idő után nem szabad meglepődnöm néhány breaking change-en, nincs is ezzel gond. Csak nem értem miért kell mindent úgy átültetni gui-ra, hogy teljesen kiirtják a config filet közben. Meg a Yamaha add-on azért tűnt el hacs-ról, merthogy már úgyis integrálva van az új HA verzióban.
    Közben egyébként sikerült felismertetni a porszívót, az volt a megoldás, hogy bepipáltam a manuális megadást, és beadtam a tokent is. Automatán valahogy nem ismerte fel. De valami még mindig nincs teljesen rendben, mert a map extractor azt írja gond van a kalibrációval. A camera entitásban sem jelennek meg az adatok. Az a furcsa, hogy a frissítés előtt nem volt gondja. De a log-ban is panaszkodik, hogy "Failed to retrieve model".

    Lehet, hogy a porszívó firmware lett így túl elavult, és azért nem tudja beazonosítani? Nem szoktam siettetni a Xiaomi cuccok firmware update-jét, nehogy valamelyikkel bezárjam a külső hozzáférést.

    Mondjuk a HA egyre több dolgot felhőn át nyer ki, így kevésbé vészes, mert mondjuk token sem mindig kell, cserébe oda az offline működés. Inkább szenvednék a tokennel, és legyen offline, ha választani lehet.

Új hozzászólás Aktív témák