Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LouiS22

    veterán

    válasz kicsi kecske #13867 üzenetére

    Nem fog lejjebb menni. Fibaro a z-wave- Rolls-Royce-a, a minőséget, a supportot (és persze a márkanevet) fizeted meg. Meg azt a royaltit, ami a z-wave zártsága miatt a konzorciumnak megy.

    A Zigbee-nél ilyen nincs, ezért is tud olcsóbb lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz kicsi kecske #13867 üzenetére

    Ide válaszolok, nem privátba, igen, a Neo Coolcam NAS PD01Z-t vettem, 6300 volt, most 7100-at ír, nem olyan nagy a különbség.

    (#13862) sparks
    újra átnéztem, asszem muszáj lesz rászánnom az időt erre az MQTT-meg noderedre, eddig megvoltam nélküle, de kecsegetetők a funkciók így domoticz+GH-val.

    ---Általános update---
    Meguntam a mysensors-os kültéri hőmérőm instabilságát, bár kezdek rájönni, hogy szerintem a rádiója adta meg magát, néha bent szobában működött, aztán megint nem, serial monitorra dugva azt írta, hogy nem tud kommunikálni a gateway-el rádión, de maga az arduino-n futott a programja rendesen. Szóval lehet hogy egy rádió csere megoldotta volna, csak össze van forrasztva, szóval meguntam, és ez a neo pont tudja ami nekem kültérre kell, mozgásérzékelés (kinti lámpához), hőmérés, meg lux mérés. Beltérben maradok a mysensors-os kütyüknél egyelőre (na meg a xiaomi BT-s hőmérő+kijelző). Alant töltök fel képet is, egész jó lett a világítás vezérlés, saját elosztó szekrénye lett :)

    Fibaro-ról én már rég lemondtam, 11 zsaluzia vezérlés kéne (egyszer, de még a zsaluzia sincs meg :D ), plusz szobánként egy ilyen multi szenzor, és ha van mozgás érzékelés, akkor talán az ablak nyitás érzékelőt is meg lehetne spórolni, bár annak azért más funkciója is van, nem csak betörés védelem... Szóval fibaro-ból csak ezek fél milla lenne kb. inkább elbarkácsolgatok, legutóbb a hálóba raktam egy elektromos panelt, és mysensors-os relé vezérli, bent a kötődobozban van a mysensors node, meg relé is, igaz mélyített doboz, és épp hogy befért, domoticzban meg egy dzvents script fut, amit neten találtam, nagyon pöpecül szabályozza a panelt.

    Ezt szeretem ezekben a rendszerekben (raspberry+domoticz+z-wave+mysensors egyelőre), hogy tényleg csak a képzeleted szab határt annak, amit meg akarsz valósítani.
    Nálunk egy légkondi fűt, és ha lenne a beltéri ajtókon érzékelő, akkor pl. a hálószoba, meg többi szoba fűtőpanel tiltva lenne, amíg nyitva az ajtó (kb. egész nap nyitva), csak este működne. Mostani állapot alapján ha nyitva is az ajtó, néha-néha bekapcsol a panel is.

    Ha meglesz a lux mérő kint, akkor délután automatán lelőné a klímát HA 8-10 fok felett van épp kint, mert ilyenkor a délnyugati ablakokon is elég meleg jön be, a klíma viszont ilyenkor is néha-néha bekapcsol (csak tudnám minek...)

    na itt a képek (még a vezetékezés, meg a doboz tartalma is béta verzió, táp is van már laposabb helyette, meg egy doboz 4 lámpát kapcsol jelenleg, a cél 6 vagy 8 besűrítése):

    azóta már az arduino-nak a frissítéshez szükséges lábai is ki vannak vezetve, ki se kell szedni, lehet frissíteni, ha nagyon muszáj.

    úgy működik a cucc, hogy minden nyomógomb ide van hozva, és minden lámpa vezeték is. a nyomógombbal, meg domoticzból is lehet kapcsolni a lámpát, és a solid state relé kapcsolgat, az első képen 2db 2-es relé van alul, felette a mysensors node, ezek elférnek a műszerdobozban, a doboz résébe meg pont befért egy sorkapocs, így farigcsálni se kellett.

    Jelenleg sima 220-as LED-et kapcsol a relé, 10-15W minden lámpa, ez volt a low budget egyelőre. Később ha kell akár DC szabályzott feszültséget is lehet küldeni a lámpa felé (lecserélve persze a lámpát, meg átalakítani a dobozkákat LED vezérlősre sima relé helyett), és akkor lehet fényerőt, vagy akár színt is mókolni. Ez majd a távlati jövő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák