Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz layerke #1273 üzenetére

    Az a jó, hogy van alternatíva, így mindenki azt használ, ami szerinte megfelelő. Sokáig én is vezeték párti voltam, és otthoni hálózat kiépítésénél is mindig UTP kiépítését szoktam ajánlani. 20 éve, az első "okos otthon" rendszerem (akkor még nem volt ez a fogalom) egy mini PC volt egy relés dobozzal, az álmennyezet mögé rejtve, és csillagpont szerűen onnan volt elhúzva az összes "villany". Már akkor tudtam hangvezérléssel lámpákat kapcsolgatni. Aztán költözés után RS232, majd RS485-ös rendszert építgettem, de a kábeles kommunikáció miatt valami mindig megzavarodott/megfagyott. De az árnyékolt FTP kábelen is mértem már analizátorral több10V-os tüskéket, pedig a vezeték teljesen más nyomvonalon ment, mint a villany. Sokat segített az optikai leválasztás, meg a helyi táplálás POE helyett, de heti 1-2 fagyás akkor is volt, watchdog ide, vagy oda. Wifi addig eszembe sem jutott, amíg kb 3 éve bele nem botlottam véletlenül az ESP8266-ba. Több projektet is építettem rá, de igazán azóta becsülöm, amikor az első Sonoffot beszereltem. Minden reggel úgy keltem, hogy na már biztos lefagyott, vagy nem elérhető. De nem. Stabilan tartja a kapcsolatot, és még a watchdog sem indította újra. Szóval nekem bevált, és mint látod van mihez viszonyítanom. Azóta már több tucat üzemel itthon hónapok óta, és hihetetlen, de még egyik sem akadt ki, vagy vált elérhetetlenné. Mos építettem ki a redundáns Wifi hálózatot, így ha bármelyik AP kiesik, a másikat még el tudja érni az eszköz.

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz layerke #1273 üzenetére

    Este küzdöttem ezzel a fogyaszás "mérés" dologgal. A virtuális eszközt állítottam Counter/Energy/E.Generated módba is, de nem tudom minek kell milyen értéket kapnia milyen időközönként, mert hülyeségeket számol...

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák