Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kricsi81

    senior tag

    válasz t_a_m_a_s #6316 üzenetére

    Én most is azt mondom, hogy azt kell fejleszteni, amit a legtöbbet használsz vagy legjobban hiányzik.
    Szerintem tölts el pár napot/hetet úgy, hogy az obit 50mm-re tekered, és úgyis hagyod, majd ezt ismételd meg, csak 35mm-re állítva, aztán kiderül, hogy melyik fekszik/tetszik jobban...

    én nikon obit simán mernék használtan venni, 50/1.8-at 20-25-ért lehet venni, 35-öst (igaz még nagyon ritka) meg 35-40 körül...

    az 50/1.4 nem éri meg. most, hogy megjelent az af-s 50/1.4, azt érdemes inkább venni, gyorsabb (csak kicsit), halkabb, jobb lett a minősége is, meg újab...

    a 35-ös szerintem pont ilyen fotósoknak lett tervezve, mint te. motor nélküli váz, általános objektív, általános elvárások.
    erre szerintem pont jó :)

    (tele: engem mivel a sportfotózás, és a portré érdekel a legjobban, ezért tervezem, hogy veszek egy jobb minőségű, nagy fényerejű használt telét. még nemtudom, hogy a sigma 70-200 hsm II, vagy a nikon 80-200 legyen (a sigmát itthon 135körül, a 80-200-at meg 180 körül lehet venni)
    szóval ami ide is kapcsolódik, hogy lehet majd megválok a 70-300vr-től, ha majd rásznom magam az eladásra (mert nagyon szeretem :B ), szólok neked, ha szeretnéd :)
    plusz: ha a mostani telédet sokat használod, de sokszor kevés a 200mm, akkor érheti meg szerintem fejleszteni, ha viszont alig használod a telét, és azt gondolod, ezt majd sokat fogod, nem biztos, hogy jó döntés lesz :) (így voltam énis ezzel a tele üggyel kezdetben...)

    :)

    kovacsrichard.hu

Új hozzászólás Aktív témák