Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz _seth_ #21793 üzenetére

    ha 5d2-n gondolkozol akkor én a helyedben elgondolkoznék inkább egy 6d-n, használtan nem nagy különbség van árban.
    persze az 5d2 is jó gép, és a 6d nem is mindenben jobb nála, de mielőtt én a 6d-t vettem én is ezen agyaltam és végül 6d lett belőle és egyáltalán nem bántam meg. persze hozzátartozik hogy 5d2-ből alig volt akkoriban kevés expos megkímélt darab eladósorban, főleg munkagépeket árultak, 6d-ből több volt a hobbigép meg a kevésexpós.
    plusz ha valóban jön most tavasszal a 6d2 ahogy rebesgetik és lentebb nyomja a 6d használt árát, akkor nagyon jó vételek lesznek :))
    jó dolog a fullframe, nekem nagyon bejött, amikor haverom vett nikon d700-at és rajta volt az 50-es obi, ahogy belenéztem a keresőbe az első szavam egy hosszú "baaaaaaaazmeg" volt :D 3 napra rá már bújtam az apróhirdetéseket 5d2 meg 6d után kutatva. :)

    úgyhogy témánál maradva ha egy 70-200-at ha ezek elé raksz akkor marha jó képminőséget kapsz, és ugye a non-is f4 canon használtan 120-140 környékén megy, de ott a tamron f2.8-asa is szinte azonos áron, mindkettőnek nagyon szép képe van nyitva is és az a 70-es kezdő sem rossz.
    a 24-105-höz képest meg csak a 24-70-ek fognak előrelépést biztosítani sokkal több pénzért, ha kell egy általános átfogás.
    és egyáltalán nem olyan rossz a 24-105 mint sokan mondják, főleg ha még a használtpiaci árát is hozzávesszük. pl én akitől vettem a 24-105-ömet az 24-70 f2.8 első verziójára cserélte le, és kérdeztem tőle hogy mennyivel jobb? mondta hogy kb semmivel de szebben mos és neki az prioritás. nem mentünk bele részletekbe de gondolom tudta hogy mit csinál.

    egy 24-105 + 70-200 kombóval meg már egész jól elvan az ember egyébként (persze ez is erősen felhasználás függő, nekem egy fényerős 50-es vagy 85-ös hiányzott melléjük csak hogy "művészkedhessek" a doffal :) meg egy halszem :DDD )

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák