Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz epzon #8716 üzenetére

    Szépen kifejteted a problémát. Én a nyomtatót is webes raktáráruházból rendeltem. Ha tehetném, akkor azt is közvetlenül a gyártótó rendelném, ha ezzel ki tudnám kerülni, hogy én tartsam el a plazában a pénztárost, takarítót, biztonsági őrt, HR és PR managert, az egész nap nagy térben dolgozó légkondicionálót, stb, stb.

    Az is nyílt titok, hogy a gyári tinták üzleti terv szerint túlárazottak. A nyomtatót akár gyártási költségen alul, míg a tintát annak többszörösén értékesítik, miközben a tintasugaras nyomtatók okádják át a tintát a rendszeres fejtisztításhoz, a chip pedig üresnek jelöli a patront mielőtt elfogyna a festék 2/3-a, szóval tiszta tébolyda az egész, ha olcsón akarod megúszni mind a nyomtató bekerülési költségét, mind az üzemeltetést. Vagy drága nyomtatót veszel otthonra is, vagy rengeteget fizetsz a gyári kellékanyagokért később. Amitől ez ironikus, mert az olcsó nyomtató mégis olcsó marad, tehát drágán nyomtattál olcsó minőségben. Bolondokháza, másképp nem tudnám jellemezni. Szóval szerintem nem csoda, hogy virágzik az utángyártó piac.

    Racionális áron kéne értékesíteni a nyomtatót és a festéket is. És igen, tintatankkal kéne szerelni szinte minden modellt, de nem felár fejében, hanem alapértelmezésben. A tintát pedig térfogatban kéne mérni a gyáriból is, nem patrononként, amit aztán a szemétbe hajítasz (ha már ennyire védjük a környezetet, egy patronban több a váz térfogata, mint a tintáé, és az mind megy a szemétbe, ráadásul műanyag).

    Az Epson L szériával az a legnagyobb bajom, hogy fapados készülékből építettek tintatankost. Ha az L210-hez legalább az XP-600 lett volna a legalapabb AIO helyett (de ugyan ilyen ár mellett), akkor sokkal könnyebben mondanám, hogy: rendben, legyen kényelem, békesség, nyugalom, kifizetek előre egy jó adag gyári tintát, aztán egy évig nem is kell foglalkozni a nyomtatóval, csak nyomtatni vele (esetleg gariztatni). Hihetetlen boldog lehetnék. De egyszerűen nem tudom szentesíteni magamban, hogy ~60k-t fizessek valamiért, amit 10-20k közt megkaphatnék (maga a nyomtató rész), csak azért, hogy gyári festék legyen hozzá. Akkor inkább veszek egyet a 20k-sból, még 10k-t elköltök utángyártott kellékekre, és ha kell, akkor lecserélem egyszer a 20k-s nyomtatót egy másik 20k-sra, ha hamarabb megy tönkre az utángyártott tinta miatt. De ez sem törvényszerű, évekig futhat utángyártott festékkel, és megdögölhet a garancia lejárta után két héttel gyári festékkel is. Szerintem az a jellemzőbb, hogy a garancia lejárta utáni évben így is, úgy is megdöglik, majdnem függetlenül attól, hogy mennyit és hogyan (gyári vagy kínai patronnal) nyomtattál vele. Az utángyártott tinta és patron pedig pluszmunka, akár extra járulékos költséggel, de hosszabb távon még mindig jobban jöhet ki a mérleg. Itt szerepet játszik az is, hogy fájdalmas számodra patront töltögetni, vagy szívesen csinálod.

    A kijelentés, hogy a sohasem fizetsz csak a márkanévért egyszerűen hülyeség. Rengeteg dolognál az ár fele csak a márkalogó. Vegyük talán példának az Apple térmékek túlnyomó részét. Vagy messzebb kalandozva a luxusautókat. Sőt, bármilyen luxusterméket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák