Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dAnky

    aktív tag

    válasz Pepe78 #27819 üzenetére

    Nyilván tudjuk hogy sokan vannak szar helyzetben az országban én csak arra írtam hogy ne általánosíts azzal kapcsolatban hogy külföldre kell menni mert ott van remény csak. Külföldön mit csinál az ember? Kimegyek mondjuk ausztriába. Mosogatok,takarítok,fizikai munkát végzek? Kapok érte mondjuk 400ezer ft-ot. Jó esetben kapok szálást munkát és 300at kézhez. Cserében? Egyedül élek 1 kis szobában és nem csinálok semmit csak napi 10 órában dolgozom. Család? ááá elfelejthetem. Másik eset albérlet. minimum 200eft plusz a rezsi és a kaja. Már járok 300nál kb marad 100-am. Persze ha bnővel, feleséggel megyek akkor ezt felezzük. De akkor egy városban kell állást találnunk. Ezek ha összejönnek akkor hogyan tovább? 10 év múlva is takarító leszek? Milyen egzisztenciám lesz kint? Gyerekem suliba papa mosogat anya takarítónő. Akkor van itt is esély ha közbe munka mellett ott végzek egy egyetemet majd perfect beszélek nyelvet. Akkor van lehetőségem fejlődni. De az itthonról kimenekülő emberek nem hiszem hogy erre törekednek. Mindenki csak azt látja hogy hú baz ott 400ezret keresek havonta. Kurva király vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • KukkSteve

    aktív tag

    válasz Pepe78 #27819 üzenetére

    Egyetértek veled, noha én még nem tapasztalatból építkezem, hanem abból amit látok/hallok. Próbálok okos lenni, és mások tapasztalatából tanulni persze a saját esetemre vonatkozólag.

    dAnky:

    Bizonyára nagyon szerencsés helyzetben vagy...
    Egyetemista vagyok. A szakom mellékes lenne, de a szemléltetés kedvéért belefoglalom az írásomba. Olaj, vagy bányamérnökként fogok végezni, jó esetben 5év múlva. A magyar állam ez évtől az állami ösztöndíjas hallgatókkal aláírat egy tanulmányi szerződést, ami azt foglalja magába, hogy "jósokáig" nem vállalhatok külföldön munkát a szakmámban, ellenben ki kell fizetnem a taníttatásom összegét, ami nagyjából 1,5-2m forint szumma. Ez mind szép és jó, de melyik az az ember, aki azért tanul 6-4 évvel többet (egy szakmunkás vagy utánképzett OKJ-s embernél) hogy drága országunkban kezdőként 180-200e forintot keressen?(Jó, természetesen pár év, vagy egy évtized után elérhetem a pl 350-400e forintos fizetést, ami éppen már elég kellemes itthon.) Ugyan ezt az összeget el lehet érni egy szakmával is, vagy akár anélkül, ha szerencsés az ember, ergo az esetek döntő többségében teljesen felesleges az egyetem...na de nem is erre akarok kilyukadni.
    Külföldön ugyan azért a munkáért amiért itthon 200k-t kapnék, kapok 1m-t, természetesen az évek múlásával a pénz kint is duplázódik, meg ilyen-olyan ingyen lakás, céges kocsi (nem egy opel astra) bonus jár. Ezen feltételek mellett lehet számolgatni hogy melyik éri meg jobban...én valszeg az első két hónap külföldi munka után örömmel fogom kicsengetni a taníttatásom költségét állambácsinak. :) Ezek mellett nagyon unjam a munkámat és csak 3 évet dolgozzak kint. Talán, fogcsikorgatva elég lesz arra amire nagyjából 30éves korában szüksége van az embernek, vagy netán családapának. :)

    A számom az adatlapomon. ;)

Új hozzászólás Aktív témák