Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #161 üzenetére

    Te már a helyes utat járod. Megpróbálod elintézni garanciába.
    ----

    Az 50-es évek végén a nagy amarikai álom derekán az autókat futószalagon gyártották de többségüket pocsék minőségben, rengeteg el nem ismert garanciális problémával tukmálták a vevőkre. A fordulópontott egy dühös ember jelentette, aki a szinte új autóját elvitte a gyár elé és a parkolóban felgyújtotta.

    Persze nem innen datálódik fogyasztóvédelem, de sokakat ráébresztett a tömegtermélés hátulütőire és arra is, hogy egy bizonyos köszöbszintig a nagy gyártok (vagy mai nevükön a multik) nem igazán foglalkoznak a vásárlók egyes rétegeinek elégedettségével.
    Főleg nem ha monopolhelyzetük van, vagy álverseny folyik az adott termékcsalád házatáján.

    Próbáljuk meg reálisan megitélni a helyzetünket.
    Bármely PH fórum hatása erre az ügyre nulla. Te vagy én max a helyi kiskerrel hadakozhatunk az igazunkért. A mi hatásunk, vagy Abu vagy bármely hazánkbéli szakíró hatása erre az ügyre szinte nulla.
    Legfeljebb csatlakozhatunk a gyártónak írt panaszleveleinkkel és az NV "hivatalos" fórumán bejegyzésekkel ahhoz a vásárlónak tekintett réteghez, akik panaszfolyama talán átlép egy köszöbszintet.

    De akkor még mindig ott van a dolog technikai háttere, amelyet egyikünk sem ismer, csak azt tudjuk, hogy elég zavaros, és minden bizonnyal nem arról van szó, hogy a driverben olyasmit kell kijavítani, amit egy másnapos programozó véletlenül bennehagyott egyértelmű és fatális hibaként.

    -------
    Már korábban írtam, hogy én is eladtam az 560Ti-met részben hasonló okok miatt (csak akkor még nem tudtam, hogy ez a nagy TDR hibajelenség), szerencsére az új tulajnál semmilyen hibát nem produkált. Lehet nálam is megoldódott volna a helyzet, mert azóta a többi alkatrész is cserélődött.

    Ez egy járható út. Vagy a gariztatás.
    Vagy várni, hogy a helyzet megváltozzon és csöndben vagy elismerve az NV valamin módosítson.

Új hozzászólás Aktív témák