Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ALONSO11 #251 üzenetére

    Az OEM-ek sokat keresnek, mert teljes gépben adják el a terméket. Együtt számít a nyereség, nem külön-külön.

    A Giga sok dologban jómadár. Ha négy revízió nincs egy termékből, akkor már jól dolgoztak magukhoz mérten. Tom gonosz volt, de ez az igazság. :)

    A Zafír az szvsz a Sapphire, csak hülyén ejtették. Tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #252 üzenetére

    Ezt jól eltanultuk a politikusoktól... erővel nekimenni ott ahol nem is biztos hogy kéne.

    ----

    "Amikor meg múltkor csak megpendítettem a fogy védelemet azt mondja,hogy már ne is menjek vissza a boltba"

    Szerintem érthető emberi reakció, bár én biztos nem mondtam volna ilyet, mert felveszed mobiltelefonnal és késöbb felhasználod ellenem.
    Sajnos volt alkalmam megismerni a 30 körüli generáció ilyen téren jelentkező mentalítását.
    Nyomulás... semmi sem számít, hiszen "nekem van igazam" a jelszó!

    -----

    És persze a nagyker nevét nem adod meg. Miért is?
    Ha te már kitapostad az utat, lehet másnak ügyvéd nélkül is menne.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ALONSO11 #254 üzenetére

    Nekem nem kell ecsetelned. Én dolgoztam boltban tudom, hogy miképp működik a gari. Hidd el ők is zárt ajtókba ütköznek olyan hibákkal, melyet problémás előhozni. Ilyenkor valaki kibúvót keres, míg más szervizes előveszi a 3 V-ot, hogy egyértelművé tegyék a nagykernek, hogy a termék rossz. :D A rutinosabbak már előre felismerik, hogy milyen hibát küldenek vissza, így rögtön kisütik a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #257 üzenetére

    "Szerintem ez maradjon én és a nagyker dolga"

    hmmm... érdekes.

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ALONSO11 #251 üzenetére

    Csak annyit tennék hozzá Radeon-ból csak Sapphire kártyáim voltak. A vasak nagyon jók; de speciel GSOD (Green Screen Of Death) - vagy Grey :) Nekem is volt 5850-essel. Igen, a másik oldalon ilyen is lehet. De sok mindenkit ismerek, a sok az fórum akik állítják régóta Radeon kártyájuk van és csak kisebb bug-okkal találkoztak. TDR (GSOD) az nem volt. De csak nem tenyerelsz bele ott is vmi hasonló szituba. ;)

    1ébként Én is Sapphire kártyát vennék, bár AMD-nél a vasak nagyon jók. Giga is tökéletes. XFX ami nagyon jó márka még Radeon-ból.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #259 üzenetére

    [I"]Azért nem adom meg drága baárom mert ez az ügy nem rád tartozik hanem rám és a nagykerre!!!!!! "

    1. Nem vagyok a drága barátod, sem semmilyen barátod
    2. Te voltál aki forszírozta a közös fellépsét, infó megosztást, mig elintézetlen az ügyed.
    3. Kiváncsi vagyok a nagyker ügyintéző mit mond az esetről.

    Természetesen elfogadom, hogy valamilyen okból nem akarod elmondani melyik nagyker volt, de én meg hagy gondoljak erről azt amit jónak látok, mégha le se írom ide...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kranazoli #261 üzenetére

    Az XFX is ki lett téve az élvonalból. Sokat bakiztak ők is. AMD-nél a Sapphire és a PowerColor számít elitnek. Ők csinálják az OEM-piacra a kártyákat.

    A Giga szvsz egyre rosszabb vicc, mindkét oldalon. Nagyon javítani kellene, mert róluk olvasod a legtöbb panaszt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #260 üzenetére

    "Te javasoltad,ohgy indítsunk be egy ilyen topikot!Te írtad azt is h jó lenne ha le tudnánk gariztatni a vélhetőleg hibás kártyáinkat.
    Most mi is a baj??
    "

    Elmondom mi a baj...
    Ha furkósbottal mentél gariztatni, akkor a következő TDR-es usert már igy fogadják.
    Nem vagyok benne biztos, hogy a (szerintem túlzottan) agresszív fellépésed pozitív irányba mozdította el a dolgot.

    Nem fordulok ellened... ez az "ellenség" terminológia csak nálad müködik, neked legyőzendő ellenfél a kisker, a mosolygó eladó, a nagyker, meg mindenki aki valamiben ellentmond neked.

    Viszont a véleményem elmondom, és mindenki eldöntheti, hogy mit kezdjen a saját TDR-t produkáló VGA kártyájával, talán ez a fórum is segít picit ebben.
    De szerintem ahány eset annyi megoldási variácó létezik, legfeljebb a lehetőségek beszükűlnek, ha egy csatornán már végigrobogott valaki a legnagyobb erővel.

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz fsb1000 #262 üzenetére

    Meg egyáltalán igaz-e! :U !Mert a mai világba mindenki csal,és lóp,és védi saját jógait,ilyen szempontból hihetetlennek tűnik,hogy egy nagyker csak így bedől a késbe,és simán gariztat.Mivel én is kereskedelmi cégnél dolgozóm,és a mi cégünket tényleg sokan támadják,sok szempontból jogosan,mi is be vagyunk védve.

    Szigorúan magánvélemény!

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    Szerintem itt ezt a vitát érdemes elvágni. Nem fognak közeledni az álláspontok, és nem is tartozik a dolog szorosan a témához, hogy ki milyen módon gariztat.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #265 üzenetére

    Nem dobok privátot.
    Én nem akarok veled "személyes" nexusba kerülni, elég itt a fórumon a TDR hibára vonatkozó információkat megbeszélni.

    Ennek része:
    - az usereknél tapasztalható hibajelenségek
    - a lehetséges "technikai" megoldási módok (mit állítsak be?)
    - a gariztatás menete

    Tetszik, nem tetszik, a te garis ügyed is ide tartozik, mert leírtad a fórumba.
    Nem az ellenséged vagyok... csak azt gondolom, hogy az általad választott megoldási mód nem feltétlenül pozítiven megítélendő, mégha sikerrel járt is.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Abu85 #269 üzenetére

    Szerintem meg idetartozik, mert a TDR hiba megszüntetésének egyik lehetséges módja.

    Ráadásul nem egy könnyű eset gariztatni ilyen VGA-t, hacsaknem az általad írt (szerintem nem túl etikus) eljárással kisütik a VGA-t.

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #263 üzenetére

    Én csak abból tudok kiindulni, hogy SG-n Radeon topic-ban Sapphire; Giga és XFX a nagyon jó kártyák között emlegetett kártyák. Többen is írtak, akiknek ilyen kártyájuk van de negatívumot nem írtak (talán a Giga 6950@6970-es ref-re, hogy jobban melegszik és hangosabb mint pl. az XFX 6950-ese) Én a Sapphire 5850 New Edition-ről váltottam. Igen most, hogy írod PowerColor-ról is nagyon jó teszteket link-elt be Solten (kolléga). Sapphire-ból amihez személyesen szerencsém volt és kb. 1 hetet húztak ki Nálam: Sapphire 4850 Dual Slot; 4890 Vapor-X (asszem 4890-es volt és nem 4870-es) Ezekben nagyot csalódtam és az utóbbival nem voltam egyedül. Az első hangos volt és veszett mód ciripelt a Vapor-X meg nagyon melegedett. Viszont volt egy Silent Efficieny 4870-esem ill. az utolsó 5850 New Edition amik halk és hűvös kártyák voltak. Itt most kolléga 6850-ről ír, ha jól vettem ki a szavait azt szeretne venni. Azokat nem ismerem.

    Nem tudom nem érné-e meg inkább 6870-es vasat venni helyette; vagy "csak" 5770-est.

    Ez utóbbiakról szintén csak pozitívumokat olvastam. 6850-es tulajt nem sokat ismerek.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • MrCsiT

    addikt

    válasz fsb1000 #250 üzenetére

    Nem akkora varázslat pár web-oldalra feltenni, és újságnak elküldeni, hogy melyik "cég" volt kedves lesz*rni a Törvényeket garanciális ügyben.
    (Mint írtam fentebb, ahogy tudom, 40k tartozásért még felszámolást is lehet indíttatni, legalábbis pár éve így volt, ezt akkor viccesnek tartottam.)

    Ha és ameddig az a Törvény, ami, és aki ki akar bújni alóla - akármekkora cég is - ( legalább addig biztosan ) pusztuljon, amíg rajtam is behajtják az adót, állami bevételeket, kamatokat.

    Ezen nincs mit vitázni.
    Törvény be nem tartása - > magánszemély : kaptárba ; cég -> büntike, majd ha elég sokáig tapló, felszámolás ( lsd. Mistral és tsai.)
    Ennyi.

    Nem kell jogásznak lenni ahhoz, hogy felhúzzon, ha elhajtanak a gondoddal a retekbe, mert nem vagy ügyvéd, és azt gondolják, akkor már tehetetlen is vagy, amit kihasználnak ?! :(((
    ( Volt kisker szervíz, ahol a szervízvezetőt az egyébként nyugodt párom a pult mögül majdnem kiszedte, olyan flegma volt, mert azt hitte, megteheti. )

    A vaktól a zebrán elveszed a táskáját, csak mert megteheted ?? Nem ? Miért ?
    Mert vannak morális és törvényi szabályok, amiket betartasz.
    Szeretnéd, hogy ne csak Neked "kelljen" igaz, hogy jobb világ legyen ?

    Itt a lehetőség megmutatni, hogy teszel érte. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #274 üzenetére

    Nem tudom mi az a "multi orientált", viszont továbbra is kiváncsi vagyok melyik nagyker lehetett az amelyhez elmentél gart érvényesíteni, és az is érdekelne miként tudtad meg egyáltalán a kiskertől honnan vásáról.

    A kiváncsiságomon túl tekintsd közérdekű infónak is, hátha valaki ezt az utat akarja járni.
    Miért tartanád titokban?

    (ja.. én még mindig nem értem, hogy miért nem a kiskerrel vagy jogviszonyban..... vagy mostantól bárki mehet garos problémával a nagyker/importőrhőz vagy a kereskedelmi lánc bármely tagjához???? kicsit zavaros ez...)

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ALONSO11 #276 üzenetére

    "A nagyker és a köztem keletkezett garanciális vita illetve a nagyker neve továbbra is olyan információ melyet nem áll módomban megosztani SENKI-vel!"

    Amig a TDR problémád nem oldódott meg addig érdeked volt, hogy ebben a fórumban vagy máshol mindenki minden infot megosszon a lehetséges megoldással kapcsolatban.
    Most miért nem?
    Hirtelen nem lett "közérdekű" és a "félvilágot" sújtó probléma????

    Az esetleírásodból és az elzárkozásodból csak arra tudok következtetni, hogy más számára nem járható úton érted el a gariztatást.
    Valószinűleg a szokásos ügymeneten kívül születet egy egyedi megállapodás, amit kikényszerítettél.
    Értsd: Bármire becserélik, csak szállj le róluk az ügyvéd tesóddal együtt.

    Első körben gratuláltam a gariztatáshoz, de a részletek megismerése után kételyek merültem fel bennem a módszered tömeges alkalmazhatóságában.

  • flash-

    veterán

    nincs ügyvédem de beprobalkoznék az uzletben ahol vettem a vga-t hogy cseréljék mà le...
    melyik jogszabalyra hivatkozzak?

    alonso:en meg azt mondom hogy ha nem osztod meg a csere részleteit akkor az azt jelenti hogy kitaláltad az egészet

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz flash- #281 üzenetére

    151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
    az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

    Melléklet a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelethez
    20. személyi számítógépek és alkatrészeik, monitorok, nyomtatók, szkennerek 10.000 Ft bruttó vételár felett;

    ----------

    Szerintem ne essünk túlzásba, általában a garanciális ügyintézés nem egy hadművelet két ellenérdekű fél között, hanem a kiskereskedelmi boltok életében az üzletmenet természetes része.

    Lehet citálni más jogszabályokat is (pl a Ptk. 1959. évi IV. törvény-ből ), de az elsődleges probléma az, hogy miként tudod a "hibás teljesítés"-ről meggyőzni a kisker boltot, azaz hogy a VGA kártya egyértelműen rossz.
    Ha ez sikerül, akkor nem kell törvényekkel dobálózni.
    Ha nem sikerül... akkor jöhet a szépenkérés, az ügyvéd, az Abu féle kisütési technika, stb.

    És akkor alapesetben (értsd furkusbot nélkül) még csak ott tartunk, hogy javítják vagy vele azonos termékre cserélik x időn belül, hiszen ezt írják elő a jogszabályok.
    A levásárlás vagy pénzvisszafizetés csak ritkán képzelhető el, és a normális hangnem hiánya eléggé nehézzé is teszi ezt a megoldást.

    Lehet ebben keresni a multik meg a kisembersanyargató kisker/nagyker arcok bűnösségét, de ha megköveteljük a jogszabályok merev követését, akkor azt az útat végig is fogják járatni velünk.

    [ Szerkesztve ]

  • MrCsiT

    addikt

    válasz fsb1000 #282 üzenetére

    "de ha megköveteljük a jogszabályok merev követését, akkor azt az útat végig is fogják járatni velünk." - elméletben igazad lenne, hogy legyen az ember partner, de amikor a mai nagyobb boltok min. 80 % -a a törvényt figyelmen kívül hagyva, "aktuális áron" számítja be a garancia alá került terméket, és esetenként annyira vagány, hogy ezt még a garjegyére (!) is ráírja, akkor nagyon nehéz nyugodtan szemlélni az eseményeket.
    Eredeti áron történő elállás joga meg szóba sem kerül, kb. mintha a Mikulást emlegetnéd a boltnak ?!

    Teljesen igazad van, hogy sokszor úgy viszonyulnak az üzletek, ahogy hozzájuk fordulunk.
    Gar. ügyekben sajnos ez sokszor megfordul , és ezek után az ügyfél jár el úgy, ahogy csak bír - persze a bolt ellen, ha elég "bátor" hozzá, hogy esetleg "azt az utat végigjárassák vele".
    (Ha meg nem, akkor bukik pár 5-10 ezret rajta, mire eladja a terméket.)

    "Sajnos volt alkalmam megismerni a 30 körüli generáció ilyen téren jelentkező mentalítását.
    Nyomulás... semmi sem számít, hiszen "nekem van igazam" a jelszó!"
    - de ha egyszer tényleg neki van igaza, és szívóznak vele, szerinted mit tegyen ? Röhögjön rajta ?!

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • válasz ALONSO11 #280 üzenetére

    Alapesetben garis csere esetén is csak kapnál egy másik GB GTX 460-at. Végül mire cseréltetted?

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • helkis

    addikt

    látom sokszor előkerül a kisker miért nem akar gariztatni téma...

    pont egy kiskerben dolgozom, hófehéren jön a cucc az országba, és eddig mindent legariztattam, amivel gond volt, ennek egyébként ára van, méghozzá, hogy jóval drágábban tudjuk adni a cuccot mint mások.. (nem az árrés miatt, hanem mert eleve drágán kapjuk..)
    (hogy más hogy csinál olcsó árakat egyszerű kitalálni, nem a hivatalos csatornákon keresztül szerzi be a hardware-t (esetleg még az adózásból is kimarad), így neki a gariztatás nem megy olcsón, vagy egyáltalán nem, tehát ha gond van, mindent elkövet, hogy ne a zsebéből kelljen kipengetni egy másik kártyát, nyilván a helyi törvényeket be kell tartani, és egy esetleges hibás sorozatnál, főleg ha sokan vásároltak tőlük az olcsó ár miatt, ezzel akár be is bukhat (mistral, bluefish, stb..), (egy-egy garis ügyintézésből már le lehet szűrni mi a helyzet..)) ugyanez a helyzet az aprós nepperrekkel, amíg nem kell garizni addig nincs gond..

    visszatérve, a kisker ha átveszi a garis cuccot, és elküldi a nagykerbe gariztatni az még nem 100% hogy garizva is lesz. (a nagyker elküldi a gyártónak, aki vagy cseréli élből vagy a saját költségén javíttatja (utóbbi időben egyre több példa van erre, elsősorban asus vga-kat, alaplapokat, notikat javítanak inkább mint cserélnek)) általában az ilyen kényes esetekben szintén egyedi elbírálást tud kisírni a kisker is, de ezzel ugye neki van gondja, megy az ideje, stb.. egy ilyen software-es helyzetben, én is jártam már úgy egy 4850 toxic-kal, hogy az ügyfél gépében nem ment, texturahibák mindenhol, én is beteszteltem, itt is ez volt a gond.. visszaküldtem, ott meg jó volt.. :F visszaküldték, itt megint szar volt, ment ide-oda a kari, telón is egyeztettem a nagyker szervizesével, mindent lepróbáltam én is, ő is.. aztán kaptunk egy másik kártyát.. azzal meg nem volt gond.. ha azzal se lett volna jó, akkor másik karit ajánlottunk volna fel, a nagykerrel meg jóváirattuk volna, úgy hogy mindketten bukunk valamennyit rajta, de az ügyfél megmarad!

    itt a lényeg az ügyfél illetve annak megtartása, és ez már tényleg a kiskeren múlik, hogy erre az időre kap-e pl egy másik kártyát az ügyfél (4850 esetben kapott egy 9800gt-t ), vagy várakoztatják a paragrafusok mögé bújva..

    +egy kérés, ne általánosítsuk a kiskereket.. :R

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • atoka1

    tag

    Üdv mindenkinek! Beállnék a sorba az új nvidia driver szidásával kapcsolatban. Bár az én problémám nem TDR hiba, hanem Optimus hiba a laptop miatt, csak sajnos az optimus topic eléggé kihalt :). Nálam az van ugye, hogy 2 vga van a gépben egy proci szintű intel és egy nv gt555m, 280.26 driver ig, az optimus felületen ki tudtam választani, hogy az adott progit melyik vga-val akarom futtatni, pl: sima filmeknél elég volt az intel is, vagy ha energiát akartam spórolni, hd filmekhez meg átkapcsoltam az nvidiára, mert azon sokkal szebb a renderelés, az intele nagyon szemetes a kép, fos mind1. Kedves barátaink úgy döntöttek, hogy az új driverrel ennek a rutinnak véget vetnek, és gyárilag nem lehet beállítani egy rohadt lejátszót sem hogy nvidia gpun futtasson, nem lehet kiválasztani a menüből, inaktív az egész felület. Kicsit felhúztam magam és nem értettem hogy az nv olyan öngólt rúgna hogy nem lehet lejátszani a filmeket a hiperszuper purehd támogatású extrabrutál vga-ján, gondoltam irok a supportjuknak. A nagy várakozás közepette, keresgéltem, hogy egyedi e a problémám, hát nem egyedi, nagyon sokan szívnak ezzel, és tele van vele az nv fórum is, hogy itt valami el lett baltázva. Persze egy darab nv supportos sem írt választ a fórumba hogy dolgoznának az ügyön. Pár nap múlva jött is reakció a supporttól hozzám, hogy ugyan mutassam már meg mi nem jó(mintha nem írtam volna le érthetően az első e-mailbe), csináltam screenshotokat a 2 driverrel nekik, hogy nimáááá, itt megy, az újjal meg itt nem megy ugyanaz a film. Sőt még fórumlinkeket is kapott tőlem a kölök, hogy nem én vagyok az egyetlen a földön ilyen problémával. 3 hét múlva megkaptam a választ:

    "Hello Attila,
    Thanks for waiting. Our investigation shows that its actually not a bug. We have made decisions to render applications on a per app basis, based on what’s most beneficial to the end user , upon evaluation of several factors, including quality of experience and power efficiency.

    Best regards,
    David"

    Hát kössz a semmit, ez tipikusan "ez nem bug hanem feature". Magyarul mostantól az nvidia dönti el, hogy hogyan használjam a laptopom a szokásoknak megfelelően. Írtam azért a srácnak még egy levelet, hogy ugyanmár árulja el nekem, hogy hogyan tudok hd filmet nézni a kártyájukon ami ugye az egyik főspecifikáció :D:D na erre még nem jött válasz.
    Ha ezt nem javítják ki a következőben, úgy ELADÓ egy májusi Lenovo Y570(i5,6gb ram,750gb,nv GT555M), oszt lesz helyette radeon.

    Köszönöm, hogy írhattam!

    Attila

  • ЯΞNΞGΔT

    aktív tag

    Hali!
    Én is megérkeztem közétek...kb. 2 hete linkelte egyik haverom ezt a topicot, hogy "sz@r az összes NV vga, ugyanaz a bajuk mint ami neked volt tavasszal - bugol a bf3..." áhh mondom ez hülyeség, az én kártyám hibás volt tavasszal, hol volt még akkor BF3, meg ki is cserélték gariba. Az egyébként egy GTX460OC volt, cserébe kaptam egy GTX460SE-t (már ennek sem örültem, de bele törődtem.) Rögtön írtam is havernak, hogy nekem nem csinálja ez a kártya, így hát gondoltam azért mégis köze van a hardverhez. Azóta kicseréltem azt a VGA-t egy GB GTX560 OC-ra, teszteltem is rögtön, hogy jó lesz - jó volt, semmi TDR hiba. Egészen a mai napig. Ma csak battlelogon böngésztem amikor egyszer csak hirtelen "no signal input" és voálá TDR hiba.
    Egyébként furcsa is volt, hogy áprilisban amikor küzdöttem a hibával akkor szinte senki sem tudott segíteni - majdnem egyedinek számított, az utóbbi időben meg többen is rámpriviztek, hogy hogyan tudtam megoldani azt a hibát.
    Ez az egészet egy szóval tudnám jellemezni: NeVetséges! Az ember a nehezen megkeresett pénzét elkölti a jó vga-ra mert ugye az új játékoknak mind erős kártya kell - erre ilyenekkel szív...és van aki már hónapok óta. VICC!

    A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

  • rupert

    tag

    Régi 9800 GTX-el nekem is előjött a TDR hiba. Az érdekes, hogy 6 napig nem volt semmi probléma vele, most pedig elkezdett vacakolni. Gyakorlatilag amint elindul egy 3D alkalmazás egyből behal, rosszabb esetben kék halál vagy gépújraindulás.

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 3700x, 2*8 GB G.skill Trident Z Neo, 500 GB Samsung Evo 860, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Asus RTX 2060 ROG Strix OC, Cooler Master Masterkeys Pro L RGB, Logitech G403 Wireless, Deepcool Kendomen, Alienware AW2518HF 1080p 24" 240Hz, PS4 500GB, LG 42LF652V

  • Rasiel

    senior tag

    válasz ALONSO11 #286 üzenetére

    És mi lesz akkor, ha netán a Radeon kártyáddal is szívsz, teszem azt mondjuk driver miatt? Félre ne értsd, nem kívánom neked a rosszat, sőt örülök, hogy megoldódott az ügyed. Tudtommal AMD-nél is vannak driver gondok...
    Egyébként ez a TDR dolog nem 3 hónapos probléma, mint írtam is már jó 2 évvel ezelőtt is előjött a 9800GTX+ kártyámon (180.xx illesztőprogi) játék alatt, igaz szerencsére hamar megoldódott ez a probléma.
    Szerintem nem feltétlen nv driver hibáról van szó...

  • Lacza_26

    aktív tag

    válasz rupert #291 üzenetére

    Mennyire friss a windows? Próbálj meg 1 új rendszert felpakolni.
    Nekem ugyanazzal a rendszerrel asus engtx460 top directcu csinálta, gainward 8800GTS 512 meg nem.
    Még driver csere sem volt, csak kártya csere.
    Még az igazsághoz hozzátartozik, hogy 1 hónapig semmi baja nem volt amikor tavaly október környékén megvettem. Aztá egyszer csak elkezdte. Valami driver windows frissítés ütközésre gyanakszom.
    Nálam játékok alatt viszont nem jött elő. Csak kizárólag firefox mellett, vagy teljesen üresjáratban, ezek is csak akkor ha 1 monitor volt aktív. Igaz akkor elég drasztikus 3x egymás után fekete képernyő majd 3x visszajött a driver leállás visszaált stb. Majd vagy dobott egy kékhalált vagy nem ez utóbbi random volt.
    Most letiltottam firefox hardveres gyorsítást azóta nem volt.

  • rupert

    tag

    válasz Lacza_26 #293 üzenetére

    Múlhét szombaton tettem fel a windows-t szóval elég friss. Most épp a 275.33 driver telepítésével szívok. Nem egyszerű lepusztítani a "régi" drivert.

    MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 3700x, 2*8 GB G.skill Trident Z Neo, 500 GB Samsung Evo 860, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Asus RTX 2060 ROG Strix OC, Cooler Master Masterkeys Pro L RGB, Logitech G403 Wireless, Deepcool Kendomen, Alienware AW2518HF 1080p 24" 240Hz, PS4 500GB, LG 42LF652V

  • Lacza_26

    aktív tag

    válasz rupert #295 üzenetére

    Nekem nem oldotta meg a régi visszarakását. Driver sweeperrel takarítottam le.
    Ha már fent volt az újabb egyszer akkor hiába tértem át régebbire.
    De változó volt 25x 26x 27x 28x is valamelyikkel volt valamelyikkel nem.
    Pl 280.26 jó volt 285.62 vel előjött most lekopogom 79-es beta jó

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz ALONSO11 #294 üzenetére

    A RAGE-el, ahogy olvasgattam a különböző fórumokat inkább az ATI kártya tulajoknak van/volt gondjuk, de érdekes módon valakiknek semmiféle baja nem volt Radeonnal.
    Nekem csak a V-sync hiányával volt gondom, de azt könnyen lehetett orvosolni. Illetve, ha nagyon megfigyeltem, akkor lehetett látni, hogy a textúrákat pár helyen később tölti be a program, de ez nem volt olyan mértékű, hogy zavart volna, az első update-el meg is oldódott ez a probléma.

    NV driverrel nekem még nem volt különösebb problémám pedig már nagyon régóta geforce-okat használok. Ez persze nem jelenti azt, hogy az ATI ellen lennék, mert hoztak már hozzám ilyen kártyákkal szerelt gépet is, és problémám azokkal sem volt, igaz nem volt alkalmam ezeket túl sok ideig használni.

    Én nem hinném, hogy NV-nél sz@rnak a felhasználókra, mert szerintem ők sem szeretnék azt, hogy az userek elpártoljanak tőlük. Úgy gondolom, hogy ezt a TDR hibát még ők sem tudják hova tenni, biztos vagyok benne, hogy dolgoznak a megoldásán.

    Viszont egy dologra kíváncsi vagyok (lehet, hogy már ezt javasolták több helyen, esetleg próbáltad is, szóval elképzelhető, hogy hülyének tűnik majd a kérdés): OS telepítés után a Windows Update nevű "gyönyörűséget" kikapcsoltad? :) Lenne még 1-2 tippem...

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Rasiel #297 üzenetére

    Persze, mert nem a driverekkel van a baj, hanem a program autobalancer rendszerével. :) Akinek jól lőtte be a gép képességeit a Rage, annak ment. Az a szopás ennél a motornál, hogy nem a VGA-tól függ a textúrázás, hanem a procitól.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • pojzon

    tag

    Sziasztok!

    Elnézést kérek, hogy egy másik témával kapcsolatosan teszek fel kérdést, de mentségemre szolgáljon, hogy geforce driverrel kapcsolatos problematikára keresek megoldást.

    Szóval a problémám a következő: szórakoztam egy kicsit kísérlet képpen az egyedi felbontás lehetőséggel, és maga az egyedi felbontás elkészítése sikeresen lezajlott, viszont nem tudom letörölni sajna, hibáa "delete"-zem folyamatosan, nem történik semmi sem. Esetleg nem tudja valaki, hogy ezeket az infókat hol merre lehet megtalálni? Hova menti el a driver? Mert ha ControlPanelből nem megy akkor hátha külső beavatkozással menni fog.

    Ami esetleg fontos info még, hogy az elérhető legfrissebb whql-es driver van fenn.

    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák