Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz joysefke #41286 üzenetére

    "Szarabb FSR2 minőség? Quality settinggel játékban nem mondod meg melyik melyik"

    Simán megmondod, mert az FSR2 képe zizegős és instabil :) Itt egy összehasonlító videó 1440p Quality módban: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz joysefke #41286 üzenetére

    "Milyen fos RT teljesítmény? Játéktól függően van több kevesebb lemaradás. És mint mondtam, az RT-t technikailag támogató, azzal marketingelt és eladott nV kártyák 90%-a RT-re képtelen. (2060S höhö..). Nincs konkrét adatom, de most két generációval később vagyunk ott, hogy a high end kártyák valami érdemit tudnak mutatni RT címszóval."

    Olyan RT teljesítény amiben az RDNA2 ben a csúcs kártya 2 SKU val lejjebb lévő középkategóriás Ampere kártyákkal küzd a tesztekben ráadásul ami felhúzza az RDNA2- t az a saját támogatású light raytracing címei.
    AZ hogy leírod hogy nem lehet játszani RT vel csak mostani generációval, már ne haragudj meg egy humbug önigazolás arra amit olvastál valami Amd topikban vagy nem tudom. és ugyan ezt gondolom az FSR és DLSS összevetésedről. rajtad kívül szerintem nincs olyan teszt a világon aki ezt igazolná.
    Ugye aki nem akarja elfogadni hogy létezik setting fülecske és azt nézi hogy Ultra 4 K és a 3070 megfekszik annak természetesen ez lesz a véleménye.
    A 2080 superrel végigtolod RT vel nem max settingsen hanem mondjuk High beállítással a Cp2077 játékot DLSS segítségével 1440Pben de az Amd címekben remekel még a Turing is ahol soft shadows RT van. ( A z akkori generációs RDNA1 ugye meg ebben no way)
    A használt 3080-at azért hoztam példának az RX 6700 mellé, hogy azzal már abszolváltad egy maxos felsőkategóriás RDNA2 RT tudását , 170 ezer forintért. Tehát akinek játszik a használt piac és számít neki az RT vagy a jobb skélázás minőség az 15% pluszért kap egy olyan kártyát ami ugyan 2 GB vrammal kevesebbet ad de nyers teljesítményben 15 % kal gyorsabb RT-ben meg skálázásban és még sorolhatnám. Hangsúlyozom, annak akinek számít ez a dolog.
    És az Ada ellen is azt gondolom hogy van választás az Ampere oldaláról, ha a fogyasztás nem mérvadó valakinek, most már viszonylag jó áron mennek a használt piacon.
    Például egy belépő RTx 4070 árán kapsz már magyar 2 év garanciás, középkategóriás ( Asus TUF) 3080 Ti-t, ami gyorsabb ugyan annyi Vrammal megy egyedül a FG hiányzik róla.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • laposonly11

    senior tag

    válasz joysefke #41286 üzenetére

    "Érdekes kérdés lenne, hogy hányan állítanak be tudatosan RT settinget a 3060Ti-on. Mert ugye sem erőben sem VRAM-ban nem RT érett a kártya."

    :DD :)) :DD
    Egy laptop RTX 3060 assal 6GB Vrammal, képes vagyok az összes jelenlegi címet 1080p High/Ultra + Ray Tracing, beállítások mellett futtatni 60 fps körüli sebességgel, egyedül a Cyberpunk fog ki rajta, na ahhoz inkább ilyen RTX 3080, vagy erősebb kell, de az a játék eleve 2030 as grafikával jött ki.

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák