Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz HW Junkie #3839 üzenetére

    Nem teljesen értem ezt az érvelést.
    Azt mondod, hogy a 120-200Hz-es ISP panelnél a belső elektorina sokszorosítja a bemenő képkockákat. Ezzel csak azt tudnád bizonyítani, hogy egyik monitor/TV gyártónak sincs elég gyors feldolgozó áramköre. De nézzük akkor sorban:
    - A belső sokszorosítás azét szükséges, mivel az 1.3-as HDMI-n sem megy át a körülbelül 1920x1080@60-tól magasabb képfrissítés, vagy ezen a frissítésen magasabb felbontás. Sokkal üdvösebb, ha nem a software sokszorosítja a képkockákat, és küldi át a megjelenítő felé hatalmas sávszélesség igénnyel a duplikátumokat is. Ezért jött be az 1080p24 mód is, hogy ezt a legegyszerűbb módon áthidalják. De az 1.4-es HDMI növelte már a sávszélt, ahol ott a 3D támogatás is, vagyis az is elég lesz, ha 48 fps-t fogad, és azt duplázgatja felfelé. A 3D-s Blu-ray-eken nem lesz ezzel gond ilyen esetekben (ha a megjelenítő fel van rá készítve, hogy 1.4-es HDMI-n 3D-s anyagot fogadjon).
    - A TN panelekhez is kell vezérlőelektronika is, ez már megcáfolná, hogy lehetetlen lenne ISP-hez is elkészíteni (jó, a bitek számát nem árt növelni, de ez már részletkérdés).
    Van már DisplayPort 1.1 is, amin átfér az 1920x1200@120Hz is, PC-hez ez tökéletes, de mióta van DisplayPort Audio, még a TV-ken való elterjedése sem lehetetlen.
    Ezek alapján én nem látom tényleges akadályát. a 120Hz-nek és a 3D-nek.

    Egy dolog van, ami tényleges probléma, hogy a válaszidő sem fix érték, így TN paneles 120Hz-es monitorokon is van itt-ott némi szellemkép 3D-ben. De úgy látszik itt 2ms-re tuningolták már azt az ISP-t is, gondolom nem véletlen, tehát ha ilyen jó az overdrive, akkor ebből sem biztos, hogy gyakorlatilag több probléma adódhat.
    És én kevésbé vágyom a 3D-t, minthogy ne akadozzon a kép 60Hz-es panelen 23,976fps filmeknél, ott pedig nem gond ez sem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz HW Junkie #3839 üzenetére

    Nem konkrétan a 200 Hz-re gondoltam, hanem a 2 miliszekundumos válaszidejű IPS panelre, bár annyira nem értek hozzá, úgyhogy ha nem jól gondolom, javítsatok ki, de szerintem ez már elég gyors lenne a 120Hz/60fps-es 3d megjelenítéshez (mintha 60Hz/30fps-es videót jelenítene meg 4 ms válaszidővel, ami szerintem elfogadható) és a 120Hz csak a vezérlőelektronikától függ.

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Új hozzászólás Aktív témák