Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Mumee #8601 üzenetére

    12GBs 3090 mért lenne necces? Az egy üzleti döntés. GA102 adott. 12GB RAM passzol. HA ma eldöntik, hogy akármilyen okból kell akkor 1hónap és az elsők ott lesznek a boltban scrappereknél. És itt nems zabad elfelejteni, hogy NVnek lényegében annyiba kerül egy 12GBs 3090 mint 3080 +2GB ram. Az árazása pedig piaci ismeretében döntés. A döntő pont pedig hogy hogy sikerülnek az AMD karik.
    1hét és kiderül mit tud AMD azt ki lehet bírni. Főleg, hogy én nem fizetek ki +150-200Kt. Januárig elvagyok az 1070TIvel.

    Amikor gyártót váltanak az meg nem olyan, hogy akkor holnap onnan potyog le uaz a chip. Az egy komplett redesign, tape out, tesztelés, javítás, tape out... Ha pedig redesign van semmiből nem áll rárakni +1 multiprocesszort. TSMC 7nm jobb is. Máris megvan +30% 3080hoz képest. Ez is egy üzleti döntés amit NV a piac ismeretében hoz majd (99% hozott már) meg.

    Aztán lehet AMD csúcskari 3070 szint alá jön és NVnek nem kell semmit csinálnia marad ami volt, oda árazza a csúcskariait ahova akarja, nem lesz se 12GBs 3090 se 3080TI.

    szerk: Amúgy nekem az 1év gari elfogadhatatlan. Beszarik és buktam 300K+t. Ha 1évvel adják ezért is megvárnám a januárt.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák