Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyantaszuz

    tag

    válasz Lord Myn #2386 üzenetére

    Nem feltetlenul a te hozzaszolasodra reflektalnek, csak ugy a temahoz szolnek hozza.

    Szerintem nem lehet kijelenteni, hogy 2-3-4 ev mulva "hasznalhatatlan" lesz a kartya (bocs a sarkitasert). Nagyban fugg a hasznalt technologiatol (lasd Vulkan API), valamint a kulonbozo szoftveres optimalizacioktol (akar driver, OS, hasznalt alkalmazas).
    Elobbinel emlitenem peldaul az RTX-et is, ami meg ugy tunik kiserleti fazisban van, varhato optimalizalas ilyen teren is.
    Az utobbinal nagyot lehetne fogni, azonban nagyban befolyasolja a ceg/management/egyen hozzaallasa (idoben kell szallitani a szoftvert, keves/kevesbe kepzett szakember, stb). Dolgoztam QA engineerkent anno egy cegnel, ahol hiaba orditott minden ugyfel es QA-s optimalzacioert, a ceg elengedte mert szallitani kellett a termeket. Ennek oka az volt, hogy kozepvallalati ugyfelek majdnem 30%-at vesztette el a ceg optimalizacios gondok miatt. Aztan rafekudtek a sracok es kb 20-40%-kal lett gyorsabb a szoftver ugyazon a hardveren. Nem hiszem, hogy a videojatekiparban ez nagyon mashogy lenne.
    Kiveve persze, hogy ha eleg nagy a hype, valoszinuleg a jatekosok ugyis megvesznek egy jatekot.

    [ Szerkesztve ]

  • Źşë'

    addikt

    válasz Lord Myn #2386 üzenetére

    nem az RTX-re értettem, mert a 2060 egyértelmű hogy édeskevés ray tracing alá (ezekkel a paraméterekkel - és igazából talán ez volt a fő oka a "super" típusok létrejöttének - am annyira gagyin hangzik, totál nincs benne fantázia :DDD ), hanem az alle zusammen teljesítményre - nem sokkal izmosabb maga a vga pláne ahhoz képest hogy a maga 8gb vramjával 1440p és ez felé szegmentálták be a kártyát - 144hzről meg ne is beszéljünk

    "Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Új hozzászólás Aktív témák