Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pataka

    csendes tag

    Üdvözletem!
    A kérdéskörben egyebek közt a Premiere Pro topikban is érdeklődve jutottam arra a következtetésre, hogy ~30-40e keretből egy gtx780ti videokártyával kellene megpróbáljam fejleszteni az öregecske, de még általános használatra egyébként nekem 2013 óta máig jól megfelelő gépemet. (Asrock H77M s1155, i3-3225 3,3GHz, 2x4GB DDR3 1600MHz, CTG-500-80P táp) W10 x64 van rajta.
    A játékok nem igazán érdekelnek, fotókidolgozás, audioszerkesztés mellett kisebb videós (legfeljebb FHD) munkák a maximális igény. Ezekhez (költséghatékonyságra törekedve) nem érzek még indokoltnak egy teljes konfig váltást, így hát egy ASUS GeForce GTX 780 Ti DirectCU II OC 3GB-t sikerült szereznem a már zavaróan lassú videorender felgyorsítása reményében, ami tkp az egyetlen problémám. Csakhogy a videokártya egyelőre sajnos éppen azon nem segít amin kellene. :(
    Más gondom nincs, kép van a monitor(ok)on, csak a videókódolás nem lett gyorsabb, sőt tán valamivel még lassabb is, mint a HD4000 IGPU-val. :W Továbbra is kizárólag a CPU dolgozik olyankor 100%-on, a GPU pedig semmit sem segít neki: ~0%. A Premierben a CUDA hardvergyorsítás engedélyezve van, a GPU-Z a 3.5-ös verziót jelzi. A VBIOS tudtommal friss, Nvidia driverből kipróbáltam a legújabbat is, az ASUS termékoldal által legfrissebbnek felkínált 431.60-ast is, és az ebben a topikban nemrég (#19647) javasolt 399.24-est is. (Most az utóbbi van telepítve.) Segítsetek légyszi, mit kellene még tennem, vagy mit nem csináltam jól? :F
    Minden ötletért hálás volnék, legalábbis azon kívül, hogy mi mindenre költhetnék még :) - a gépre ráférne erősebb CPU, több RAM tudom, nem is kizárt majd, de perpillanat nem aktuális a kiadás. :U
    Szóval a hardver többi része olyan amilyen, pl az alaplap és a VGA hiába támogatja a PCIe3.0-t, ha az (egyébként sem erős) 3.gen i3 CPU sajnos nem, s így csak PCIe2.0 x16 érhető el, de tán azért még valami érdemi gyorsulást mégiscsak kellene éreznem így is, vagy legalább látni, hogy dolgozik a GPU is, nem? :F

Új hozzászólás Aktív témák