Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rumkola #8536 üzenetére

    Írtam, hogy nem konkrét gyártótól származó infók, csak szivárgott információk. Az E-mail nem bizonyít semmit, így én sem írtam erről hírt. Én sem veszem készpénznek, de elképzelhető, ha a GF GTX 260 és a Radeon HD 4870 előállítási költségének a különbségét nézzük.
    Az RV770 chip előállítása az AMD-nek jelenleg átlag 20 dollárjába kerül. az eladási ár az órajel függvényében 70-90 dollár. A 65nm-es G200 jelenleg 110 dodóba van átlagban (az 55-ös a selejt arány miatt 150 dodó lenne, de azt még nem gyártják, vélhetőleg amíg nem lesz olcsóbb a 65nm-es chipnél addig nem lesz nagyüzemi gyártás belőle). G200 eladási árá butítástól függően ... 100-130 dollár. A karinál figyelembe kell venni, hogy az RV770 jóval egyszerűbb NYÁK-ot követel, mint a G200, így ott is hozható egy 20-30 dolláros előny a GeForce-hoz képest. A memória ár kb. azonos, bár ez konfiguráció függő. A HD4870 és a GTX 260 ajánlott fogyasztói ára 299 dodó, így a gyártói eladást tekintve 200-220 dodót jelent nagy mennyiség esetén. Ha összeadogatjuk a komponensek árát akkor összejön a HD4870-nek egy 40-60 dolláros árelőny ami nagyon sok, és simán feltételezheti azt, hogy 4x-es a haszon a gyártóknak a kártyán. Nem véletlen környékezi minden gyártó az AMD-t, de hát nincs partnerfelvétel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák