Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strabi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írok az alábbi problémám lenne a notebookommal.

    Egy Dell Inspiron N7110-et vettem kb. 1 éve.

    Az utóbbi fél évben olyat csinál, hogy bekapcsolás után az egész gép be van lassulva. Ez alatt azt értem hogy pl. ha netezek és egy oldalt leviszek a tálcára akkor tök lassan-vontatottan megy le a tálcára az oldal és úgy általában a gép teljesítménye ugyanígy arányosan le van lassulva. Mintha a gép sebességét letekerték volna 100-ról 50-60%-ra. Nem tudom mi lehet az oka, de egy egyszerű újraindítás általában megoldja a problémát. Eddig egyszer fordult elő hogy kétszer kellett újraindítanom. Másik, bár annyira nem zavaró dolog, hogy netezés közben néha "lefagy" a gép 10-15 mp-re. Se kép, se hang, aztán gondol egyet és mintha mi sem történt volna megy rendesen. De ezt csak netezés közben tapasztalom, program vagy játék nem fagy le.

    Tervezésre használom sokat a gépet és korábban ha 3-4 tervező program meg volt nyitva egyszerre simán vitte, mostanában már ez is nehézséget okoz neki. Akkor sem bírja el a több progit egyszerre ha amúgy éppen a normális "gyors" üzemmódjában van.

    Szerintetek mi lehet a baj, mi idézheti elő? Rossz szokásom hogy állandóan 220-ra van kötve a gép és az aksi is benne van, ez tudtommal legfeljebb az aksit vágja lassan tönkre, de a teljesítményre is hatással lehet?

    köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák