Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • PiSoft

    tag

    Már szinte mindent megírtatok, amit lehetett a telefonokról/NOKIÁkról, de azért elmondok én is néhány tapasztalatot. Nekem az a meglátásom, hogy egy telefon nem attól igazán jó/rossz, hogy ki gyártotta (azért kivételek akadnak!), hanem attól, hogy mit vársz el tőle és hogy MENNYIRE VIGYÁZOL RÁ!

    Nekem az első telcsim egy 3210-es volt. Kb. egy évig volt nálam, semmi baja, aksija simán bírta 1 évesen is az 5 napot. Az is igaz, hogy én nagyon vigyáztam rá, de inkább a használatában, mint fizikailag. Tokban pl. sosem volt. Eladtam az egyik ismerősömnek, nála 1-2 hónap múlva már csak 3 napot bírt az aksija, érintkezési hibás lett a töltője, stb. Állítom, hogy semmi baja nem lett volna, ha nálam marad.

    Azután lett egy 3310-esem. Tetszett az a pár új funkció, amivel több volt a 3210-nél, de nem tartottam annyira masszívnak, jól összerakottnak. Mindemellett szervíz közelében ez sem volt soha még. Sajnos az aksiját megette a Vodafonos ingyen pofizás, de azt hiszem ez nem annyira a telefon, mint inkább a nem megfelelő használat eredménye.

    Most egy 6210-est használok. Ég és Föld a 3xxx és a 6xxx sorozat. Más felfogás, más célréteg. Ezt nem divatból tervezték, mint a 3xxx-eket. Vannak persze hátrányai, mint pl. a szoftvere elég lassú (Nem vagyok egy Intel p4 3.06, de simán lepörgöm), az aksiját ki kell támasztani, mert lötyög (tervezési hiba, ua., mint az 5110-el). Az aksija heti 8-10 óra dumálás mellett megelégszik kb. másfél töltéssel hetente (és ugyebár Li-Ion!). Aki hajlandó elfogadni a hiányosságait, az egy nagyon jó telefont kap a kezébe, ha beszerez egyet.

    Általánosságban azt tudom mondani, hogy tökéletes telefon nincs, csak az azt legjobban megközelíteni tudó. Másik, hogy szerintem egy telefonba olyan dolgokat beépíteni, mint digitális kamera és társai, teljesen baromság, és csak arra jó, hogy az akksit hamar lemerítse. Véleményem szerint még az MMS-nek sincs sok értelme, mert nincs még olyan sok telefon, ami tudná azt. Mi maradt akkor, mint funkció? Igen a telefonálás és az SMS küldés! Arra pedig bármelyik telefon jó, de legjobb a NOKIA!

    PiSoft

    Ez az ami éppen kell, / Repülök a gyógyszerrel, / Ez az adag éppen jó, / Ez az anyag éppen jó. -> Kontroll Csoport - A hang

Aktív témák