Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    válasz Sucuka #982 üzenetére

    Nincsenek fogalombeli gondjaim, csupán nem ismerem a töltőt.
    Tudom, hogy a 350-es beállítás azt jelenti, hogy mennyi folyik ki az akkuból. De azt nem tudtam, hogy az érzékenysége ugyanúgy megmarad a töltőnek a magasabb kisütőáramnál.
    Elmondom egy példával, hogy mire gondolok:
    A kisütést szerintem valamilyen fogyasztóval hajtja végre a töltő, gondolom ellenállás, vagy tekercs, vagy isten tudja mi. Tehát az fogyasztja, elhasználja az áramot.
    Amikor mondjuk izzóval sütöd ki, akkor a wolfram szálas izzó már egyáltalán nem világít amikor egy led még órákon át működik az elemmel. A led az alacsony árammal történő kisütés, az izzó pedig egy magasabbal, mivel annyi jön ki az elemből, amennyit a fogyasztó felvesz.
    Tehát ezen a gondolatmeneten haladva, nem fordulhat elő, hogy a magasabb árammal történő kisütés nem végez olyan jó munkát, mint az alacsonnyal történő? Mert azt már olvastam, hogy az eneloopok bírják a töltést nagyobb árammal, a 700mA meg se kottyan nekik.

    Csak azért kérdezem, mert én többnyire nem szoktam változtatni a szokásaimon, ha tökéletes munkát végez a 350-el történő kisütés, akkor azt szokom meg és mindíg azt fogom használni.

Új hozzászólás Aktív témák