Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz janos666 #9 üzenetére

    > Szóval az Instruction per clock arányban nem hasznosul a magas clock? :U

    Elnézést, nem pontosan értem a kérdést, vagyis hogy az pontosan milyen módon reflektál az én idézett mondatomra, mely szerint az adatközpontokban nem hasznosul az AMD/Intel által tervezett CPU magok azon jellegzetessége, hogy extrém magas frekvenciát is el tudnak érni.

    Az szerver lapkák alap órajele 2.5Ghz-nél, turbó órajele 4Ghz környékén szokott megállni. Ehhez képest az asztali változatok már közel járnak a 6Ghz-hez. A szerver és asztali lapkák persze előzőleg válogatva vannak - az AMD-nél -, nem pont ugyanazokkal a fogyasztási karakterisztikákkal rendelkezik egy asztali és egy szerver chiplet. De ugyanarról a gyártósorról jön le. Ahhoz, hogy 5.7GHz-et elérjen, más könyvtárat kell használni, feltehetőleg ez alacsonyabb tranzisztorsűrűséggel vagyis nagyobb lapkamérettel jár ahhoz képest, mintha alacsonyabb lenne az Fmax. Mivel egy szerver lapka turbó órajele 4Ghz-nél megáll, ezért ez az 5+Ghz elérésére vonatkozó képesség itt nem hasznosul, miközben a lapkaméretben meg kell fizetni az árát.

    Szóval elnézést, de nem értem, hogy hogy jön ide az IPC.

    Hozzáteszem: az AMD nyilván nem hülye, biztosan kiszámolták, hogy hogy éri meg nekik és kötöttek egy kompromisszumot, hogy mindkét piacot lefedhessék azonos lapkával.

    Az én kérdésem arra vonatkozik, hogy vajon a jövőben az AMD megtartja-e azt, hogy ugyanabból az architektúrából kétféle tervező-könyvtárat használva készít egy HP és egy HD változatot, vagy figyelembe véve, hogy a 3D stacking úgyis frekvencia regresszióval jár, várható-e, hogy a jövőben minden architektúra a HD könyvtárra fog épülni.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz janos666 #9 üzenetére

    "A hír pedig épp arról szól, hogy még a cache méretével is fukarkodik az EPIC-ben az AMD."

    hát igen, a csúcsmodellben csak 1152MB van. skandallum.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Új hozzászólás Aktív témák