Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edeleny

    őstag

    válasz 7Heads Drago #32475 üzenetére

    Nem az alu szigetel a redőnyben, még csak nem is a profilba rakott purhab!
    Az a plusz levegő légréteg, ami az ablak, és a redőny között van.

    Nyáron ugye kint tartja a napfényt, és vele a meleget. (ezért nem jók a belső sötétítők)
    Télen pedig hőszigetel.
    Ugye azt belátod, ha -10 van kint. Akkor leengedett redőny mellett, az ablak külső része valószínűleg olyan 0 fok közelében van.
    2 m szélességben a műanyag már vetemedik, meg a fa is ebben a vastagságban. Ezért kell az alu.

    [ Szerkesztve ]

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • Andras6800

    senior tag

    válasz 7Heads Drago #32475 üzenetére

    Teljesen igazad van, hogy megoldható kézi erővel. Amivel nem számolsz viszont, az a redőnyös ablakok mennyisége, illetve a biztonságtechnikai hozadéka az elektromos redőnynek.

    Szigetelés: Alu remek hővezető. Nyáron árnyékol, és ahogy szintén sokan írták az ablak és a redőnytest közötti légrés miatt szigetel. Noha ez nem légtömör réteg, így persze nem annyira csillagászati megoldás, de igenis számít. Noha nem fogja behozni a redőny árát a fűtésszámlán!

    Kényelmi megoldás valóban. De nekem például 18 db ablak van 2 szinten. Pedig nem is hatalmas a ház, csak 2000es építés és több kisebb ablak van. Namármost megnézném, hogy ki az aki minden este meg reggel körbemegy a házon és egyesével leengedgeti az összes redőnyt. Persze, ahogy imént írtam energiahatékonysági okokból ha nincs leengedve sincs nagy gond. Leengedni meg csak ott "muszáj" ahol tartózkodsz és zavar pl a hajnali fény. De a redőny bizony betörés ellen is véd.

    Igen, tudom, hogy csak becsületes ember előtt van zár. De az ingatlan kiválasztásnál ez is beleszól, mert egy redőnnyel védett ablakon bemenni zajosabb, macerásabb. Arról nem is beszélve, hogy nyaralásnál lehet programozni. Azaz azt az érzetet kelti, hogy valaki van otthon.

    Összességében az elektromos redőny nehezen hívható zöld beruházásnak. Energia megtakarításban nem tudom megépül-e valaha az ára. De a hasznossága !!!szerintem!!! vitathatatlan.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Tiédetis

    senior tag

    válasz 7Heads Drago #32475 üzenetére

    Az alu redőny (láttál már alu redőny lamellát egyébként?) sok dolog miatt hasznos:
    - nagyobb fesztávot csak ezzel lehet megoldani
    - biztonság szempontjából sem elhanyagolható egy leengedett redőny (nem fogom kifejteni miért és hogyan)
    - alu hővezetése remek, sőt még az is elmondható róla, hogy gyenge a szerkezete, éppen ezért (is) van benne egy "purhab" anyag, amivel növelik a lamellák szilárdságát, nem mellesleg ezen a részen a hőszigetelést is.
    - nem eszi meg még 20 év után sem a nap UV sugárzása, emiatt sokkal tartósabb
    - bármire színezhető és tényleg színtartó lesz
    Motoros kivitel (nem, nem elektromost a redőny) előnye: egy 170x150-es redőnynek van súlya is már, fel lehet kézzel húzni, de motor sokkal könnyebb, minden ennél szélesebb esetben ez hatványozottan igaz.
    Minden egyéb kiegészítő (szél-és fényérzékelő pl) már nem az alu redőny sajátja csak.
    Szóval kb. ennyi. Nem különösebben titkos információk ezek sem.

    A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

Új hozzászólás Aktív témák