Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz senki68 #26533 üzenetére

    Kezdjük ott hogy mi megy az építőiparban: ma itt van az ember, 3 hónap múlva egy teljesen más vonalon. Folyamat cserélődnek a brigádok. JÓ esetben van a csapatban legalább 1 fő aki érti mit kell csinálni. Azon hogy kívülről nézve jónak látod nem jelenti azt hogy tüzetesen átnézve nem tartalmaz egy rakás hibát. És kétlem hogy egy tök ismeretlenként beengednek hogy én nézegessem a napelemes rendszer részeit beépítési megoldásait.. Másik: Én elég jól beleástam magam a napelem témába, meg látom hogy nálam mit csináltak, meg pár más helyen is láttam a működő rendszert, de ettől még nem értek hozzá. És nem vagyok elektromérnök se.
    Én az építőipar egy másik ágán dolgozom és sajnos tele van kóklerekkel a szakma. Ha egy cég már eleve hazugságokkal indít és/vagy kezdő a szakmában nem érdekel. Nálunk is volt egy rakás probléma annak idején amikor kezdtük, idővel beletanulsz. A kerékpározás se úgy megy hogy te felülsz rá és elindulsz vele túrázni és nem esel fel hasra. De persze kinek mi tetszik.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz senki68 #26533 üzenetére

    Mi anno jártunk úgy kezdő vállalkozóként hogy munkát kínáltak nekünk. A megbeszelések alatt elhangzott egy rakás adat aminek miután utánanéztem nem stimeltek a valósággal. (meg az is hogy ők csak munkát közvetítenek és nem erről volt szó előzetesen) Ez miatt tovább kutakodtam és kiderült hogy egy behúzós cégről volt szó, aki jó pár kisvállalkozót tönkretett. De ez mind a céginfóval kezdődőt.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • kenuba01

    tag

    válasz senki68 #26533 üzenetére

    Nem akartam én egy ekkora vitát generálni.
    DE én biztos nem szerződnék olyan céggel pl. akik 5 hónapja alakultak 100e Ft-os indulótőkével Bt.-ként.
    Megmondom mi általában a probléma a új vállalkozásokkal a teljesség igénye nélkül.
    1. Nem tudsz róluk semmit mivel nincs előéletük az adott szakmában.
    2. Ha van elvégzett munkájuk (pár db) abból messzemenő következtetést balgaság levonni.
    3. Rengeteg cég elindul nagy elánnal tettvágytól fűtve de nincs mögöttes tőke és tapasztalaton alapuló szaktudás (pl. az egyik munkájukat egy másikból felvett előleggel finanszírozzák - ez a kártyavár előbb utóbb összedől és körbetartozások miatt kuka lesz az egész)
    4. Tapasztalatlan munkaerőt alkalmaznak mert az olcsó (ezt ki sem fejtem bővebben)
    5. Az esetleges garancia érvényesítése pl. 5 év múlva, addigra lehet nem is léteznek a fentiek miatt (természetesen egy régebbi múlttal rendelkező cég is bedőlhet de jelentősen kisebb eséllyel)
    Nekem pl. pozitívum volt hogy az üzletkötő egy teslával érkezett nem egy 25 éves suzukival.
    Te melyikre bíznál 1-2 milliós előleget?

    A témát részemről itt lezártam mindenkinek szíve joga dönteni kit bíz meg egy többmilliós beruházással.

Új hozzászólás Aktív témák