Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megérett bennem a gondolat, hogy 10 *10es sátortetős családi hazunkra lehet érdemes volna napelemes rendszert tenni. Palatetős azonban ezt nemrég felújítások zaindellyel fedeztem be, talán erre már felszerelhető tudtommal. Némi utánaolvasgatás után és kalkulálva a fogyasztással (havi 14-15000ftos számla) kinéztem egy Sharp monokristályos rendszert Fronius inverterrer 3,72 KWp teljesítménnyel (persze ez csak támpont) Á kérdésem arra vonatkozna, hogy nagyon szép és jó, hogy egy pályázat keretein belül 10% önerő mellett igénybe vehetem ezt 0%os thmmel, és így lesz a havi 14 15ezer helyett 6-8 ezer a számlám ellenben senki sehol nem említ meg mást ezzel kapcsolatban (forgalmazó). Biztos vagyok benne hogy ez nem ennyire egyszerű, és akadnak akadhatnak meg rejtett költségek a felszerelést követően, például alkatrészcserék, téli hónapokban rafizetés és amiket még nem is gondolnék. Kérném azokat akik szintén hasonló rendszereket telepítettek az elmúlt években osszák meg velem eziranyú tapasztalataikat, milyen egyéb költségek várhatóak később? (nem mennék bele ebbe ha parevente valami miatt lehet még eközben 100 200ezres plusz költségem.)

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák