Hirdetés

Hirdetés

  • 9 Lives to Defend bemutató

    lo Jó sok dolga akad a macskánknak, míg távol vagyunk az otthonunktól.

  • Apple AirPods 4 - ismerős is, új is

    ma Nem tesz csodát az aktív zajzárral is elérhető AirPods 4, de úgy szól, mint egy AirPods és tompítja a zajokat.

  • Wooting 80HE teszt

    gp Megérkezett a játékos billentyűzetek koronázatlan királyának nagytestvére, a TKL méretű Wooting 80HE, amelyet az elsők között próbálhattunk ki.

Új hozzászólás Aktív témák

  • senki68

    senior tag

    válasz cOxeR #26939 üzenetére

    A rendszer nem lett megtervezve. Ad-hoc készült. A tervezés annyi volt, felteszem ami fér.
    Az első fele OFT-re ment a másik fele saját telepítés vállalkozásban.
    Megtérülést számoltam, de csak villanyszámlára, az kb 6 év. Azt nem vettem bele a túltermelésért mennyit fizetnek.
    13.2kWp a rendszer, SE tervező szerint 16.5MWh a várható termelés. Ezt jelenleg 7 havi átlag alapján tartja.
    Október 04-én indult a bővített rendszer, leolvasást januárról átrakattam júniusra. /Akkor indult az első ütem./ Akkor volt 228kWh fizetendő fogyasztásom.
    Téli termelésem nem volt elég a napi fogyasztásra, a legtöbb január 27-én volt 1491kWh fizetendő az E-On felé. Ezt mostanra sikerült ledolgozni.
    Mivel jelenleg sokkal több a napi termelés mint a fogyasztás, így most olyan pluszt termelek amit nem fogok elfogyasztani. Számításaim szerint júniusi leolvasásra lesz kb 1.000 kWh plusszom.
    Ha a nyári-őszi hónapokban tudok tartalékba 1500-1700 kWh-t tenni az elég lesz a tavaszi termelés beindulásáig.
    Mivel a várható éves termelés 16.5 MWh a fogyasztásom meg 12MWh így az a 4.5 MWh eladásra kerül.
    Ha esetleg a nyáron lenne egy szolgáltatóváltás / rebesgetik/ nekem még az is beleférne bukó nélkül.
    Nem tervezek semmi extra fogyasztót, egyenlőre elektromos autót sem. Jól van ez így.
    Még egy tetőfelületen gondolkozom , 15 panel férne fel, de az azimut 300, így a várható éves termelés 960kWh/kWp.
    Megtérülése hosszú, de magamnak csinálnám nettó nagykeráron. Invertert nem kell cserélni, csak a panelokat felrakni, és átalakítani a stringeket.

    Természetesen ha közben változás állna be a rezsicsökkentésben, rövidebb megtérülési idők lesznek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák