Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    válasz senki68 #19889 üzenetére

    Nem féltem én.

    Csak a tetőre nem fér fel sok panel. A felmérés során váltig állították, hogy a Hyundai 480-asból max 12 fog felférni. Kissebből természetesen felment volna 14, de akkor jobban tele van a tető.

    Evvel csak az volt a "gond", hogy MFB pályázat miatt nem nagyon lehetett elvileg túlpanelezni, így is fölé ment ~5-10%al a tavalyi fogyasztásnak.

    Mivel az elejétől kezdve egyértelműen alapkövetelmény volt részemről a későbbi bővíthetőség, így a 3 fázisú megoldás rosszabb tetőkihasználást tett volna lehetővé a későbbiekben (Legalábbis akkor így gondoltam).
    Ezért maradt az egy fázis, mivel a 12 db 480as panelt meg tudja simán hajtani a 4kW-os inverter is.

    A hiba ott volt, hogy mivel siettem MFB miatt (el is fogyott a keret 1 hónap alatt) nem kekeckedtem a felmérés szerinti panelezhetőség kapcsán. Illetve nem vágtam bele egy fázisbővítésbe, hogy legyen 5 kW-os egyfázisú inverterem.

    Így utólag persze már látom hol hibáztam ennek meg is fogom fizetni az árát vagy így, vagy úgy.

    Most 2 lehetőséget látok magam előtt...

    A.: Majd 2-5 éven belül veszek hozzá annyi panelt, hogy kimaxoljam a 6,2 kWp-t. Vagy esetleg akksival 8kWp..

    B.: 2023 nyarán elköltök +~850K-t az invertercserére és reménykedem benne, hogy az addigra szűk két éves 1fázisűmat el lehet adni valahova 18 év fennmaradó garival.

    Megtérülésről kár most beszélni, mert változásokra számítok a választások után rezsidíjakban.

    Ezt azért írom csak így le, hogy hátha mások okulnak belőle..

    Megmondom őszintén 1-2 napig elgondolkodtam a te 7kW-os 3 fázisú invertereden is, de azt a jelenlegi telepítőm/ üzemeltetőm nem nagyon fogja feltenni plusz 5 panellel egyetemben.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák