Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz csakos1997 #11 üzenetére

    Megnézem, mikor fogsz használható fps-sel raytracelni 4K-ban a legújabb játékokkal 4050-en, akár DLSS mellett... plusz a konzolok(XSX se) tuti nem fognak kifutni a (V)RAM-ból.

    "realitás talaján akarunk maradni." A 65-70e-s VGA nem a realitás talaja, az a nedves lányálom... 100e alatt nem lesz belépőszint se. Egyelőre ott tartunk, hogy a mostani generációból 250e alatt nincs VGA. Semmilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hashvrad #14 üzenetére

    Ja, aki ki tud adni majd' egy konzol árát csak procira, meg még másfél-kettő konzol árát még VGA-ra(a többi alkatrésszel nem számolva - azok sima netezős/irodai gépbe is kellenek, amit azért konzol mellett is kb. mindenki tart), annak valóban nem váltja ki.
    Akinek max egy 3060-ra plusz egy hatmagios procira futja, annak simán.

    A konzol nem PC, nem direktben összehasonlítható a nyers FLOPS a kettő között. A PC nem gaming platform, a PC gaming platform is.
    A konzol az csak gaming- és multimédia platform, arra van kihegyezve, hardveresen és szoftveresen is. És már ott tartunk, hogy jó pár azt igénylő játékban hivatalos bill./egér support is van, pl. Cities Skylines vagy Transport Fever 2, hogy csak olyat említsek, amivel játszok is.
    Nyilván kompetitív FPS-re sosem lesz igazi alternatíva... meg a modding is erősen limitált. Viszot a szar portokkal se lesz soha probléma rajtuk...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Low Noise #17 üzenetére

    Csak éppen már van. Nem minden játékban(messze nem teljes lista!), de van. Játékokon kívül is van.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Synthwave #19 üzenetére

    "tl;dr: Nagyon erősen függ attól, hogy mit hogyan és mivel játszol. Sokaknak egyátalán nem opció a kiváltás, akkor sem, ha a konzol 10 000 forintba kerül."

    Színigaz, ebben full egyetértünk.
    Ezzel együtt mostanra lényegesen kevesebb a kompromisszum, mint akár az előző generációban volt.

    Emellett pedig nem látom, hogy bárki említette volna azokat a kompromisszumokat, amit viszont PC-n kénytelen megkötni az ember, akár a legmenőbb hardver mellett is.
    A konzol(PS/XBOX/többségében Switch is):
    - Kevésbé bugos(CTD-t konzolom még nem láttam, mezei bugot is igen ritkán)
    - Nem kell a portok minősége miatt aggódni
    - Nem kell azt nézegetni, vajon elfut-e az elvárt minőséggel a megvenni kívánt játék a gépeden, vagy hardvert kell bővíteni hozzá
    - Nem kell érteni hozzá, a menü primitívebb, mint egy mobiltelefoné (XBOX-ét ugyan nem láttam, de kétlem, hogy bonyolultabb lenne a PS-énél)
    - nem kell driverekkel szarakodni
    - OS frissítés se tesz keresztbe a játékélménynek
    - a játék update-ek, ha úgy állítod be, a háttérben települnek, akár alvó üzemmódban, nem kell velük foglalkozni
    - Bárhol megállítod a játékot, onnan folytathatod később mentés nélkül, akár több játékot lehet így altatni párhuzamosan(OK, egy áramszünet szívás ilyenkor)
    - nincs n+1 bloatware "launcher"
    - gyakorlatilag nincs malware

    Nyilván mindenki a preferenciái szerinti kompromisszumokat köti meg.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hashvrad #26 üzenetére

    "Viszont ettől még nem lesz igaz, hogy játékra a konzol a legjobb megoldás, mert a legnagyobb kompromisszum az, ha nem tudsz azzal a játékkal játszani amivel akarsz."
    Hát, pedig PC-n se elérhető minden játék, különösen a PS-esek nem. Tudom, most elkezdtek megjelenni a régebbiek, ami egyébként nagyon pozitív, de magamon azt vettem észre hogy bár anno kifejezetten csak az exkluzívok miatt vettem PS-t(PS4-et), egyre inkább PS-re veszem meg az elérhető játékokat, pusztán a jobb felhasználói élmény miatt... kivéve azokat amelyikeknél a kontroller használhatósága a szűk keresztmetszet - hiába lehet egeret-billentyűt kötni PS-re, a wireless egér/billentyű, ami kanapétávolságról is használható, elég drága manapság, vezetékessel pedig nem "gyaláznám meg" ;].

    Igaz, én nem is játszok multis shootert, és a moddingból is eléggé kiábrándultam mostanság, a sok elhagyott/kompatibilitást törő, buggyáros mod miatt... már a Skyrim modok se olyanok mint voltak... amellett viszont a Skyrim Anniversary Ed. hozza azt a szintet plusz modok nélkül is ami nekem megfelel - és korábban is kizárólag lore-friendly modokkal játszottam.
    Amúgy meg még mindig van egy középerős PC-m(adatlapomon) amivel egész normális szinten tudok 4K-ban is játszani az általam tolt játékokkal, különösen úgy, hogy az erőforrásigényesebb játékokat simán megvehetem inkább PS5-re.

    A konzol valóban nem tudja 100%-ban kiváltani a PC-s játékokat, de ez nem is célja. Viszont a PC ugyanúgy nem tudja 100%-ban kiváltani a konzolos játékokat - ami persze szintén nem célja(különben a Microsoft nem gyártana konzolt).
    Szerintem az emberek felének-2/3-ámak bőven megfelelő lehet játékra egy konzol, további 1/4-üknek egy konzol-PC kombináció, és csak úgy 10-15% olyan "pro gamer" van, akinek az igényeit csak egy high-end PC szolgálja ki. Hangsúlyozom, szerintem.
    Emellett persze ott van a "nincs szükségem rá, de akarom" életérzés, ami "túlvásárlásra" készteti az embereket, és ennek nem mindenki tud állandóan ellenállni...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz FLATRONW #28 üzenetére

    Ezt mire alapozod?
    Ja tudom, mert a fix 30fps az semmire sem elég... ;]
    Van egy olyan érzésem, egy 4050 esetében az sem lesz meg, vagy maximum framegennel, ami ennél a framerate-nél majd biztosít pár extra artifact-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz FLATRONW #30 üzenetére

    PC-n se volt szokás korábban 1080p-ről felskálázni a 4K-s képet...

    De ja, most hogy említed, gugliztam egy gyorsat, és hát amit a Jedi Survivor elővezet konzolon az valóban botrányos... a SW fanok reménykedhetnek benne, hogy esetleg egy patch-el javulhat a helyzet...
    És hát ahogy nézem, PC-n se szerepel valami fényesen a játék.

    Reménykedjünk, ez csak egy kivétel...
    De pl a Witcher 3 next-gen annyira elszarta a PC-s teljesítményt, hogy még RT nélkül is akadt az én gépemen, holott előtte(még proci és RAM upgrade előtt, r5 3600-as procival és 3000-es RAM-mal) különösebb akadás nélkül futott ultrán 4K-ban... és a PS5-ön RT-vel is egész jól fut.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz AuraSync #39 üzenetére

    "van 4K-ba RT-vel minden max-on FSR Balanced-be."
    Magyarul nem 4K-ban renderelsz, hanem alig FHD felett, 2259 x 1270-ben(FSR Balanced beállítás 4K outputra nézve)... egy olyan gépen, aminek csak a VGA+CPU kombója belekerül jelenleg vagy 3 konzol árába(XSS-t nem számítva). Hát gratulálok!
    Még ha azt mondtad volna, hogy natív 4K, vagy DLSS Quality/Ultra Qual módban tudja ugyanezt, az rendben lett volna, de így... szégyelljék magukat a játék fejlesztői!

    "már MOST elavultak a NEXTGEN konzolok"
    Szerintem pedig pont nem. Átlagos pénztárcájú gamereknek inkább pont hogy egyre jobban meg fogják érni, megfelelően optimalizált játékok esetén.
    Egy 4080/4090+13900/7800X3D szinthez nyilván nem fognak felérni, de annál viszont kategóriákkal olcsóbbak.
    Ugyanazt a képminőséget magasabb erőforrásigénnyel kapod meg PC-n(eltérő memória-architektúra, API/OS overhead, és az általánosan alacsonyabb szintű hardverre optimalizáltság miatt, amit a rossz portolási minőség csak tovább súlyosbít, nem beszélve a bloatware-ről), ráadásul ezek az erőforrások drágábbak is... cserébe a PC másra is jó, nem csak játékra.
    Ráadásul ahogy a fejlesztők elengedik a prev-gen konzolok támogatását, úgy tudják az új konzolok feature-eit egyre inkább kihasználni - pl. SSD streaming lesz szerintem nagy vízválasztó, amint a pályatervezésbe is belekalkulálják, de az fps magasan tartásában is segít. Az XBOX-ot mondjuk továbbra is visszafogja majd a Series S és annak jóval szerényebb képességei(nem annyival gyengébb a vas, mint amennyivel kisebb felbontáson renderel), pontosabban az, hogy az MS nem engedi hogy ne minden játék támogassa a platformon való megjelenés után azonal, de a PS-t elvileg ez nem fogja majd vissza, legalább is az exkluzívok esetében biztosan, bár amennyivel később azok megjelennek PC-n, addigra talán a közepes PC-nek se fognak gondot okozni a PS5-ös címek. Csak az 2-3 évvel később lesz, a játék megjelenési időpontjához képest...
    Nyilván ez nem a tiedéhez hasonló konfigok tulajainak fog fájni, egy PCIev4/v5-ös SSD beszerzése(ha nincs már most) aligha fogja összetörni a pénztárcát, a proci is PCIev4-en társalog a VGA-val, de egy i7-10700+3070Ti tulaj nem kap majd semmivel sem jobb minőséget, sőt inkább rosszabbat, mint egy konzolos, és ez egyre csak romlani fog...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Pöttön #41 üzenetére

    A mostani árát én is kicsit sokallnám érte... de én még a bányászláz közepén vettem 184e-ért, ami akkor baromi jó ajánlatnak számított... igaz, majdnem napra pontosan 6 hónappal a megrendelés feladása után hozták ki.

    Mondjuk aki "csak" 1080p-ben akar játszani max 60 fps mellett, annak egy Xbox Series S is alternatíva lehet, újonnan 115e körül(használtan már 70-80e-ért)... nem mondom, hogy killer alternatíva(főleg nem hosszabb távon, mindig a legújabb játékokkal), de azért a mérete is a HTPC-ket idézi, meg a fogyasztása is... az árával ellentétben.

    Mondjuk moddolóknak pont nem ajánlott...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz csakos1997 #47 üzenetére

    Vedd ki a kezed a biliből, hol raksz össze ma 220e alatt PS5 vagy Xbox Series X teljesítményt(vagy 110-ért Series-S-hez hasonlót)? Csak egy hasonló tudású VGA(3060Ti/RX6700) majdnem annyiba kerül önmagában... és akkor még nincs RAM-od, valamire való procid, alaplapod, beviteli eszközöd, háttértárad...
    Érdemes gondolkodni mielőtt ideböfögsz egy hangzatos lózungot... :W

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Cs1csó #49 üzenetére

    ... és akkor a BD meghajtót nem is számoltuk, mert a játékélményhez nem ad hozzá, de mondjuk filmet nézni nem utolsó...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Armagedown #51 üzenetére

    Kétségkívül nem valami sokan(nekem mondjuk van egy pár tucatos gyűjteményem - igaz, csak DVD-ből, BD filmet még nem vettem, sokallom az árát)... nyilván konzolon sem. Nem is az az elsődleges funkciója...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Cs1csó #53 üzenetére

    Szerintem még mindig többen, mint NAS-t vagy Kodi-t(pl. én se használom egyiket sem). A TV azért alighanem elterjedtebb...
    Ne felejtsd el, itt az általános populációról beszélünk, nem az IT-hoz értő népességről... a konzol egyik vonzereje pont az, hogy nem kell "érteni hozzá".

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz csakos1997 #63 üzenetére

    Semmikor, de nem is RX6700XT-t írtam, hanem RX6700-at, ami hogy, hogy nem ugyanúgy 36CU-s és frekvenciában is hasonló, mint a PS5 konzol. Az XSX pedig 52CU, igaz alacsonyabb órajelen, de mindent egybe véve az is 12TFLOPS.
    Ehhez képest az RX6700 11,3 TFLOPS, az RX6700XT pedig 13,2.
    A 3060 ugyan más archi, de szintén ez a kategória, 12,7 TFLOPS, a 3060Ti pedig ugyan papíron 16.2TFLOPS, de a tesztekből tudni, hogy az esetek java részében a Ti így is gyengébb a 6700XT-nél(kivéve RT).

    Ehhez hozzáveszed, hogy konzolon nincs annyi API overhead, és lehet fix hardverre optimalizálni, rögtön kijön, hogy erőben bizony egy kategória az említett PC-s VGA-kkal.
    Az hogy a játékfejlesztők ezt mennyire tudják kihozni belőle, más kérdés, ahhoz hozzáértő embereknek időt kell szánni az optimalizálásra. Tipikusan ezért szoktak jobbak lenni a 1st party stúdiók exkluzív címei e tekintetben.

    #65 Balika911
    "Egyébként meg annyira más egy PC és konzol használhatósága, szoftvere, hogy számomra meglepő, amikor helyettesítő termékként kezelik ezeket."
    Ez áltanánosságban teljesen igaz, de szerintem konkrétan játék célra azért összehasonlíthatóak, nyilván tekintetbe véve az eltérő architektúrákat(elsődlegesen is RAM és fixfunkciós cuccok) és szoftverkörnyezetet(illetve a fix HW vs. HW bazár kérdéskörét optimalizálhatóság kapcsán)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz csakos1997 #67 üzenetére

    És?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák