Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Longeye #26641 üzenetére

    Az ilyen jellegű szoftveres raid megoldásokkal nekem az a tapasztalatom, hogy több gondot okoz mint amennyit megold. Szerveknél meg sem tudnám számolni hányszor szívtunk már miatta, hogy letérdelt a vas és persze a szoftveres tükör sem működött (volt ahol alaplapi raid volt, máshol meg Windows-os dinamikus kötet). Aztán jön a kézi mókolás meg varázslás a lemezekkel... Miután helyreállítottuk nagy nehezen, mindig felhívtuk rá a figyelmet, hogy vagy legyen rendes raid vezérlő vagy inkább felejtsék el a tükrözést, helyette legyen több vonalas mentésük.

    Ha egy otthoni gépről van szó, akkor ajánlom, hogy hagyd a fenébe a szoftveres tükröt, inkább használj csak egy darab merevlemezt (vagy SSD-t) és legyen róla napi automatikus mentésed, mondjuk az ingyenes VeeamAgent tökéletes hozzá. Hidd el többre mész vele mint egy szoftveres tükörrel.

    A szabálytalan leállást pedig semmilyen technológia nem szokta jól tolerálni Windows rendszer esetén. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • SirRasor

    őstag

    válasz Longeye #26641 üzenetére

    Egy ügyfélnél csináltam pont így és tényleg így működik. Lehúztam teszt jelleggel az egyiket és simán elindult. Visszadugtam, újraszinkronizálta, utána a másikat húztam le és működött tovább.
    Továbbra sincs jó költséghatékony megoldás ilyen felhasználás mellett: egyéni vállalkozó, könyvel, tehát mindig működő cucc kell neki, de van 1 szem PC-je és nem akar költeni szinte semmit.
    Volt benne egy 500-as lassú HDD, amit amúgy is cserélni kellett. 240-es SSD elég, akkor kapott bele kettőt és megy MS-es RAID1-be.
    Arra sikerült rábeszélni, hogy a kijött 500-asnak vegyen külső házat és csináljon rendszeres offline mentést (könyvelő progit adatbázisostul elég copyzni...), mert ha jön egy zsarolóvírus, akkor így járt :U
    Az egész művelet megvolt 40k alatt.

    Win11-et én sem erőltetem, munkahelyen meg pláne nem. Hoppá ez eléggé off, de azért leírom (de nem offolva, mert olyan nehéz kiolvasni a szürkét :D).
    Már a 10-esnél is látszik, hogy rettentő rossz irányba megy az MS és alig találok hozzá progit, amivel vissza tudom fogni az adatgyűjtését és az ahhoz tartozó erőforráspazarlását.
    Jelenleg 5 lábon áll, amit kitaláltam (most nem arról van szó, hogy mit-hol-milyen környezetben lehet használni vagy milyen nehéz beszerezni a licenszt)
    -Windows 10 LTSC + Windows update kikapcsolva (fél évente 1x engedem frissíteni, de lehet már azt se fogom)
    -Tinywall tűzfal (Magyar emberke csinálja), ahol kb. mindent tiltok és csak azt engedem át, amit ismerek (ja, macera eleinte..)
    -Ultimate Windows Tweaker
    -Windows Privacy Dashboard
    -valami ingyenes vírusirtó, amit pár havonta variálok. Most a Panda free van fent. Bár az is lehet, hogy éppen letöröltem és nincs fent semmi (Win defender se megy). Abból indulok ki, hogy nem töltök le semmilyen szemetet (meg úgy általában semmit) és nem megyek be ismeretlen honlapokra, úgyhogy nem igazán tud kártékony kód eljutni a gépig. Digis router külső pingre se reagál :D 443-as port van csak nyitva.

    Gargouille +1 a napi OFFLINE mentésnek. Macera, de egyszerűen nincs biztonságosabb megoldás.
    Tényleg, veeam ingyenes licensz vagy clonezilla? 1:1-ben még nem hasonlítottam össze, csak az acronist a clonezillával és...jó, macerás a clonezilla, de a tömörítési arány kb. ugyanolyan jó és nem kerül semmibe.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Longeye #26641 üzenetére

    A storage space ket particioban manifesztalodik: metaadat es adat.

    A metaadat particio tartalmazza hogy melyik data extent melyik lemezhez tartozik, melyik masolathoz tartozik. Ha egy lemezed kiesik vagy leallas van akkor egy repair job indul es szinkronizalja az extenteket a metaadat alapjan.

    Sima standalone spacesnel ez gyorsan megtortenik. S2D eseten tarthat sokaig ha nagyon sok HDD-t hasznalsz.

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Új hozzászólás Aktív témák