Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Gulyopapa #11199 üzenetére

    Alaphelyzetben az a normális, ahogy a srácok csinálják. Valami nem jó, teszttel, az eredményekkel együtt szerviz, azok meg kijavítják. Sajnos a valóság teljesen más.
    Eddig a D90 és D7k volt főleg problémás bizonyos lencsékkel (pl 35, 16-85), ehhez csatlakozott Mess D300-a.

    Másik dolog, hogy ha már - szvsz - pár teszt azt mutatja nem jó, akkor azt lehet a végtelenségig próbálni, attól nem fog megjavulni.

    A 35-ös nálam és másnál is csinál apró hibákat. Én ezt júzer errornak veszem. Újra lövöm a képet és jó lesz. Elkezdtem egyszer tesztelgetni, de k.rvára beleuntam.
    Itt a fórumon leírt komolyabb problémát nem okoz. Nem is vagyok pixel csekker. Szóval szeretem a 35-ös fixet.
    F 1.8 - 2 körül viszonylag közeli témáknál meg annyira kicsi a dof, hogy kézből fotózva simán benne van a hiba lehetőség. Lövök még egyet és kész.
    Másfelől kerülöm a közelpont környéki tárgytávot (kb 40cm ha jól emlékszem).
    Inkább távolabbról fotózok és kivágom a képből a hasznos "információt". A váz meg ad bőven tartalékot ehhez.
    Nem portrézok, pláne nem f 1.8-as lencsével. Ez szokás dolga. Nem tetszik, ha a szem éles, a többi testrész meg nem. A háttér legyen elmosva szépen, az már inkább bejön...

    A 18-105-el meg pláne nincs gondom, csak azt is el kell fogadni, hogy itt többeknek nem ez a végállomás és többet akarnak a rendszerüktől, mint amit egy 18-105 vagy 35 fix adni tud.

    Ha van lehetőséged Te is próbálj ki egy 35-ös fixet (35 f1.8 dx).

Új hozzászólás Aktív témák