Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz R1200GS #46003 üzenetére

    Hááát figy, sztem említett és nézett oldalakat felejtsd el, D600 D800 problémás vázak, utóbbinál AF és kijelző kalibrálás, előbbinél olaj, szenzorszenny és hasonlók, egyszóval inkább rendes árat fizess értük jó helyen és akkor nyugodtan tudod gariba vinni (akár tetszik akár nem, bár én bekapcsológomb hibával indítottam D800-al tavaly nyár elején 1 hét után, szóval csak óvatosan, honnan veszel gépet).

    10x járd körbe, honnan vennéd. Még kint is.

    @ eastsider, troll off, bocs. :DDD

  • #74459392

    törölt tag

    válasz R1200GS #46003 üzenetére

    nem valószínű, hogy ez valós hirdetés lenne

    viszont nemrég szeva000 linkelt be ide egy svájci oldalt ahol a magyarországi árakhoz képest jóval olcsóbban tudsz fotós dolgokat vásárolni, lehet érdemes oda is kiruccanni, akár egy nyaralással egybekötni, van ott is mit fotózni :)

  • A Zéé

    addikt

    válasz R1200GS #46003 üzenetére

    most őszintén... ha tényleg 265k-ért lehetne kapni D600-at a 24-85-tel, meg 300k-ért D800-at, akkor nem az lenne mindenkinek? Ezek sima becsapós hirdetések.
    Vázat nézd meg kinn Németországban, meg itthon is (ha kinn vagy, lehet, hogy jobban megéri, már csak az euro-huf átvátás miatt is), de ne ilyen hirdetéseket nézz, azért nem véletlenül adják a szakboltokban majd 3x ennyiért...

    Just a simple Lineman...

  • Graphy

    aktív tag

    válasz R1200GS #46003 üzenetére

    Őszinte leszek és lehet kiábrándító, de gondold át nagyon ezt a "komoly" dslr vásárlást, ha még nem foglalkoztál a fotózással.

    Full Frame váz kezdésnek teljesen felesleges "pénzkidobás". Szerintem inkább kezdj egy használt régi géppel mondjuk D80 vagy D90, vegyél hozzá 1-2 jó minőségű objektívet és próbálkozz azzal. Ha nem kapsz olyan eredményeket egy bridge gép után amilyet szeretnél vagy tényleg rájössz, hogy nem akarsz vele komolyan foglalkozni "pár fotóért", akkor nem buksz sokat. Egy D600 kezdésnek vagy akár egy D7k is elveheti a kedved a millió beállítási lehetőséggel, amivel simán elronthatsz rengeteg fotót, ha még eddig nem foglalkoztál vele. Ezeken a gépeken pedig simán elsajátíthatod a fotózás rejtelmeit nagyon jó minőségű képekkel, hiába régi a váz ne azzal törődj. Ha pedig tényleg megtanulod és megszereted a fotózást, akkor már csak a vázat kell idővel lecserélned egy komolyabbra.

    A D800 ennyiért biztosan átverés! Ha ennyiért kapnék ilyen gépet talán most azt vettem volna. :)

    ...ja igen, és még egy dolog, ami nagyon fontos.

    Hiába van D800 36 Mpixeles géped vagy a 24 Mpixeles új csodák, ha nincs meg hozzá a megfelelő vas, amivel utána feldolgozod a képet. Beszélhetünk akár jpg vagy raw formátumról, mert ezek nem csak tárhelyet foglalnak.

    [ Szerkesztve ]

    Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

Aktív témák