Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TayRol

    veterán

    válasz nesa #39074 üzenetére

    egyetértek.

    tényleg nesa, nekünk ugyanolyan vázaink vannak.:)

  • MC Pite

    veterán

    válasz nesa #39074 üzenetére

    Oda-vissza váltáshoz: mft cucc beszerzését még az hátráltatja kicsit -másodgépnek-, hogy 1, jó kis fix kell rá emberi árban 2, asszonynak amúgy is kis helyet foglaló gép kéne > azaz megint csak fix kéne rá.

    Amíg 50 papírért vettem egy zsír új 50 1.8G Nikkort (35ös is hasonló árban megy), amiben kb 2× annyi anyag van, addig baszki egy hasonló lencséért a pana/oly olyan pénzt kér hogy a szemem kigúvad. Igazából a 20mm 1,7est meg a 17mm 2,8ast néztem, sigma 30 2,8asa használtan a kanyarban sincs meg akkora mit a 14-42... A 45 .18 meg túl szűk már egyetlen objektívnek (én elvagyok az ekvivalens 75el, asszonyság a 90el nem lesz túl elégedett amikor ő használná). Plusz megint marha nagy.

    A tutiért elviselném hogy nem kicsi, de itt aztán q..a nagy difi van az aps és mft rendszerek között: 12-35 f2,8. Akár a 17-50, akár a 24-70/28-75ösöket nézem, töredékéért akadnak, még újonnan is. És kb kizárt hogy belátható időn belül olcsóbb lesz, 2010 óta arra várunk/várok hogy árban is elkezdjenek ezek a lencsék a nagyokkal versenyezni, de idáig semmi :U . (G2őn inkább manuáloztam ócsóért.)

    Mi a fenét csinál(ta)tok mft fronton, amikor pont a kis méretű fixek drágák; pont egy nem drágán-kicsi rendszert nem lehet összehozni belőle? (A 14-42 OIS-t meg a 18-105VR rommá verte, úgyhogy gondolom az olyétól sem esne le az állam gondolom)

    Nem fikázás akart lenni, félre értés ne essék, inkább kesergés. Végén felfújom a pofámat és asszony megkapja a D5000et 35ös 1.8G-vel, mindezt 20/1.7 árából ;]

    Szerk: Hm, most látom van már 19 2,8as sigma... Ugyan nem kicsi, de legalább megfizethető és az f/2,8 mégse ~f/4.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Freddy76

    addikt

    válasz nesa #39074 üzenetére

    Jaja, valszeg oly milc lesz belőle, azoknak van lelkük. Csak még nem tudom, hogy mi. PL1 bejövős, de én is gondolkodok, hogy mi legyen rá. Lehet, hogy a pana 14-ese...

    Az oly új 17/1.8 lenne faxa, de hát annyi pénzért inkább veszek egy fuji X100-at...

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Aktív témák