Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz aleister #31666 üzenetére

    "Igen, igazad van, de dslr-nél megvan a lehetőségem, hogy a környezeti viszonyoknak és az aktuális témának megfelelően én döntsem el, hogy mikor melyik AF módot használjam, míg milc-nél csak a kontraszt eltérés alapú jöhet szóba. Nagyobb szabadsága van így a fotósnak."

    Ez így csak technózás. Megnyomod a képet, nyolcad másodperc alatt élesre áll, akár koncerten is... kit érdekel, milyen megoldással működik az AF? Ha sportfotózol és fontos a jó és gyors C-AF, akkor érthető a fázis AF szükségessége, minden egyéb esetben tökmindegy.

    #31669: na, megfogtál :D Mondjuk a cimbora a Sigma 150 macro (!) + 40D-vel is simán meglőtte a szaladgáló kiskutyákat (példa), pedig fázis AF ide, vagy oda, az az obi nem épp' sebességbajnok.

    [ Szerkesztve ]

  • FEDman

    addikt

    válasz aleister #31666 üzenetére

    "Igen, igazad van, de dslr-nél megvan a lehetőségem, hogy a környezeti viszonyoknak és az aktuális témának megfelelően én döntsem el, hogy mikor melyik AF módot használjam, míg milc-nél csak a kontraszt eltérés alapú jöhet szóba. Nagyobb szabadsága van így a fotósnak."

    Van egy olyan érzésem, hogy te többek között azért fújsz a mirrorless gépekre, mert mikor a kontraszt AF szóba kerül akkor te azt a saját Nikonod live view alatt nyújtott kontraszt AF teljesíténye alapján ítéled meg. Ami azért is félrevezető, mert egy micro43-as gépen ugyanaz a kontraszt AF teljesen máshogy működik.
    A DSLR-ekkel szemben egy micro43-as vázban minden a kontraszt AF köré épül. Egyrészt már az objektíveket is ehhez hangolják (ez nagyon fontos), másrészt a szenzor kiolvasási sebessége is sokkal gyorsabb, mint amiket a DSLR-ekben alkalmaznak. Ott ugye az AF-hez van külön szenzor így erre nincs is igazán szükség.

    Egyszer érdemes kipróbálnod egy újabb micro43 gépet. ;)
    Egy DSLR vázon ahogy azt fentebb említetted választhatsz a kétféle AF közül, ha gyors működés kell használod normál üzemmódban, ha meg a nagyobb pontosság a fontosabb akkor átkapcsolsz a lassabb, de pontosabb élő képre.
    Ezzel szemben amiért én a m43-at szeretem az az, hogy a nagyon kellemes sebességet és a könyörtelen pontosságot képes egyszerre ötvözni. :)

    Persze az érem másik oldala pedig az hogy követő AF-ben meg egyértelműen a DSLR-ek PD AF-e a jobb. Igazából egyik se jobb a másiknál. Az igazi kérdés inkább csak az, hogy kinek milyenek a fotózási szokásai, kinek mi ér többet.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz aleister #31666 üzenetére

    szabadalma minden gyártónak van mindenféléről (tényleg). hogy miből lesz kész termék, az egy egész más kérdés. ebből csak annyi következik, hogy az oly vizsgálja az af rendszereket, de ezt igazából magasságos fixinfó nélkül is tudhatjuk, hiszen minden gyártó ugyanezt teszi.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Aktív témák