Hirdetés

Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Készülök életem első DSLR gépének megvásárlására. Egyelőre a D60+18-55 VR kit tűnik befutónak 130-ért, ennél több pénzt nem óhajtok rászánni most a témára, mert ahogy látom a belépő szintű ketyerékkel is nagyon meg kell tanulni fotózni (by the way valami DSLR gyorstalpaló nincs valahol? Csak hogy tudjam melyik fogalom mit jelent). A másik jelölt a Sony Alpha A300, de engem zavar a kikapcsolhatatlan zajszűrés és a magas ISO-knál való zajosodás illetve a felbontástesztben is elég homályos képet mutatott a D60-hoz képest olykor-olykor. Cserébe viszont van élőkép, igaz ez se fenékig tejfel. A mostani gépem egy Panasonic DMC-LZ1 (4 MP, 6x optikai zoom, optikaik képstabilizátor), ezt lassan 3 éve használom, de sokat fogok (remélhetőleg) természetben és külföldön járni az elkövetkezendő években. Az érdekelne, hogy milyen főbb irányokban tér el esetleg egy D40 a D40X-től és a D60-tól illetve a Sony A300 és a D60 közül melyik éri meg jobban egy kezdő DSLR-esnek? a Sonyban a nagy kapacitású akksi és a vázban lévő képstabilizátor tetszik. Ha nem muszáj nem költenék rá túl sokat (tudom ez nagy hiba), viszont muszájból nem akarok láthatóan gyengébb gépet venni csak a pénz miatt.

Aktív témák