Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz HSM #48071 üzenetére

    A screenshotok képernyőfotók, ráadásul a jófogásra töltöttem fel a gép mellé, szóval butított, moarés.
    Játék közben nem mondom, hogy egy gtx1060-al fullhd-ban minden maxon nem lett volna jobb, de bőven élvezhető volt.

    Kíváncsiságból csináltam fogyasztásmérést, úgyis mindkét gépet tesztelnem kellett:
    1.: i7-990x+Giga X58+ram+hd6450 passzív csak képet adjon videókártya, gyengébb mint az i5 hd4600-a, kb fele+hdd
    IDLE: 120W (kép van, de nem csinálok semmit, feladatkezelő is 1-2%-ot mutat
    Chrome böngészés: 140W
    Aida stabiltásteszt: 210-220W

    2.: i5-4590+fujitsu lap+ram+integrál HD4600 videó+hdd+odd
    IDLE :22-24W
    Böngészés 40-45W
    AIDA stabteszt: 60-70W

    Mindezt konnektorból mértem voltcraft mérővel.
    BIOS default mindkét lapnál, az x58-on a legutolsó BIOS.
    Valami kis hókuszpókusszal biztos lehet az x58-on is csökkenteni a fogyasztást, de ebbe most nem megyek bele, hiszen az i5-el is meg lehet csinálni, de ugye ott csak százalékosan jön ki csökkenés, abszolút értékben az i7-990x biztos jobban jön ki.
    A teljesítmény pedig:
    i7-990x cpu-z benchmark:

    És itt az i5-4590:

    1-4 magos terhelésig, szerintem az i7-990x még tuninggal sem éri utol a az i5-4590 teljesítményét.
    Igazán előnye hozzá képest a 4+ magot kihasználva jön elő, pl render, pár multis játék, de alapvető használatnál chrome/böngészés, levelezés, home office sok értelme nincs szerintem.
    Van egy i7-4770-es procim, majd lehet azt is lemérem.

    Ami még jó, az az i7-8700, az már 6 magos, 50 körül már lehet kapni [link]
    Lap újan 15-20 körül, ha nincsenek extra igények [link]
    A ram most szinte ugyanannyi mint a ddr3, újan is ki lehet fogni 20 alatt 16 gigát.
    Nekem az i7-8086k-ra fáj a afogam, de elég túlárazott még.
    Arra szívesen váltanék 2011-ről.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Új hozzászólás Aktív témák