Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    Mostanában azzal szórakoztat a gépem, hogy random szénné fagy... Azokkal
    a beállításokkal, amikkel korábban ilyet nem igazán csinált. Gondolnám, hogy
    a meleg miatt, de minden vízzel van hűtve: alaplapon + RAM-on is víz van...:DD

    Lejjebb vettem 4.2-ről 4.0-ra, de akkor is. Aztán levettem a BCLK-t 166-ra, úgy
    nem csinált ilyen anomáliát (lényegében tök alap, energiagazdálkodás nélkül),
    viszont úgy meg a teljesítménye kevés. Most felraktam 175-re. Egyelőre jó, de
    kicsit idegesít a dolog. Elég öreg masina, tudom, de hát itt mindenki tudja...:D

    A kérdés, hogy tegyük fel, hogy a jövőben már nem akarok tuningolni. Viszont
    legalább ilyen teljesítményű procit szeretnék, mint amit a W3670 tudott 4.2-n:
    miben gondolkodjak? Kicsi játék, sok videokódolás/vágás, egyelőre olyan régi
    programokkal is, mint pl. VirtualDub. HT-t nem használok. Régen volt AMD-m,
    nem zárkózom el az új Ryzenektől sem, ha megint fasza, de nem követtem a
    trendeket egyáltalán hol tartanak most, jobb-e még az Intel, meg ilyenek.:R

    Azért ide írom a kérdésem, mert a platform ide köt. És ti képben vagytok, mit
    tud, sőt talán azt is tudjátok (nálam jobban), az új cuccok mit tudnak. Persze
    az (esetleges) új gépet is vízzel hűteném, "nulla" házszellőzéssel csendesen,
    szóval szempont, hogy legyen beszerezhető alaplapi blokk is az adott laphoz.

    Ha arra van tipp, hogy mitől fagyhat, azt is megköszönöm. Emeltem feszt is,
    hátha csak degradáció, de 1.35-nél feljebb nem szívesen zargatnám...:))
    Windows 7-et használok, csak annyit mondott, 124-es kód, hardverhiba.:W

Új hozzászólás Aktív témák