Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoo123

    senior tag

    válasz jones965 #30597 üzenetére

    Ha jól sejtem az ökölszabály szerint a memóriavezérlő (és vele együtt a DRAM) és a pocesszormag feszültségkülönbsége nem haladhatja meg a 0,5 V-ot.

    Tehát ha a proci vidje 1,152V mint pl nekem, akkor a DRAM max 1.65V-ot kaphat amit hosszabb távon még elvisel. Amikor valaki tuningol és megemeli a magfeszültséget teszem azt 1,3V-ra akkor a DRAM-nak is adhat akár 1,8V-ot is, de azért mondogatjuk hogy a RAM feszültség max 1,65V legyen, mert nem mindenki tuningol, és ez még egy minden körülmények között biztonságos érték.

    Én így hallottam, de javítsatok ki ha tévedek. :R

    LTwinHU:

    A gyári hűtőt felejtsd el, alapórajelen alapfeszültségen 55 fok, terhelve 80 :Y fokon tartja a processzort 20 fokos szobahőmérséklet mellett!
    Mi lesz nyáron? :DDD

    Én Scythe Mugen 2-őt használok, ezzel már egy alapszintű tuning is belefér.
    Alapórajelen idle 38-40 fok, terhelve (Linx) sem megy 67 fok fölé, a TDP ekkor 130W.
    Tuningolva 1,152V --> 1,18V, 2800@3800MHz, TDP:~190 W Idle 40-44 fok terhelve (Linx) pedig olyan 77-78 foknál megáll, ez sem éppen alacsony érték, de még elfogadható. :U

    Sokat fogyaszt egy i7 és melegszik mint a disznó, de natív 2x16 PCI-E sávra nincs jobb alternatíva... :(

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák