Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abysmal

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék egy kis hamis, hibás ebayes sandisk sd kártya ügyében. Egy C10-es 8GB-os példányról van szó. A refundot már intézem. Gondolom mint minden eddigi hasonló esetben ez is nálam fog maradni, így próbálnám rendbe hozni.
    Az a gond vele, hogy a lenti tesztben is látható hibás szektoroktól próbálnék megszabadulni, de bármilyen módon formázom (Windows normál formázás, Lemezkezelő formázója, SD formatter, HP USB Disk Storage Format Tool), a vége az, hogy hibával leáll és formázatlan marad a kártya. Ha egy androidos telefonba beleteszem egy ilyen kísérlet után, akkor az megformázza, de ugyanúgy hibásak maradnak a szektorok. Gondolom csak gyorsformázást csinálhat. Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám rendesen működésre bírni? Amúgy egy raspberry pi-t üzemeltetnék róla, úgyhogy semmi kritikus adatot nem tartalmazna, de a hibás szektoroktól meg kéne szabadulnom.

    H2testw:
    The media is likely to be defective.
    7.3 GByte OK (15420750 sectors)
    345 KByte DATA LOST (690 sectors)
    Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
    0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
    345 KByte corrupted (690 sectors)
    0 KByte aliased memory (0 sectors)
    First error at offset: 0x0000000000010040
    Expected: 0x3126e18754ff9840
    Found: 0x3646cf2dfaf9ebd1
    H2testw version 1.3
    Writing speed: 10.0 MByte/s
    Reading speed: 19.1 MByte/s
    H2testw v1.4

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz Abysmal #3897 üzenetére

    Ha esetleg valakit érdekel, akkor a kérdésemre (elég sok hibás szektort tartalmazó, hamis kártya használhatóvá tétele) találtam egyelőre működő megoldást. Egy másik kártya particionálását töröltem ezen leírás alapján, aztán próba szerencse alapon a hamis kártyát is újraformáztam vele. Azóta semmilyen hiba nem jelentkezett, és a h2testw sem talált hibás szektort.

Új hozzászólás Aktív témák