Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz eldoble #9704 üzenetére

    5 éve ültettem két spanyol alanyú Besztercei szilvát, semmi betegséget nem tapasztaltam a fákon. Igaz én kezelem is őket, nem úgy mint egy bio kertész:D
    Tavaly nagyon sokat termet de nem volt az a méz édes gyümölcs. Eléggé magasra is nőttek, most tavasszal alaposan viszzavágtam és kívágtam a középső sudár ágat teljesen. A mennyiség helyett a minőségre mentem, kíváncsi leszek az idei termésre.

    [ Szerkesztve ]

  • H-Zol

    senior tag

    válasz eldoble #9704 üzenetére

    Volt egy ilyen régi talán több mint 100 éves cukor körte fánk , de sajnos gyerekkoromban ki száradt !!
    Találtam leirást rólla !
    " A cukorkörte alakra nagyon hasonlít a tüskéskörtére, de nem annyira leves, ám édesebb körte. Április végén virágzik, és augusztus elején érik. Színe zöld. Húsa fehér, nagyon édes, kicsit szemcsés, nem szottyosodó. Magháza közepes, ritkán barnul. Alakra jellegzetes körteforma, általában nem szimmetrikus. Hossza 5 cm-es, átmérője 4 cm. Friss fogyasztásra és pálinkakészítésre alkalmas. Fája nagy növekedésű. "

    Ezt soha nem permetezték és szépen termett minden évben , most a Farkas Családi fa iskolánál találtam és remélem őszre be tudok egyet szerezni .
    Erről öreg emberektől halottam , már felénk nincs is
    Ismeretlen eredetű vadkörte magonc, nagyon régi, bőtermő körtefajta. Gyümölcse kisméretű 50 mm, sárgás-fehér, puha húsú. A nyári gyümölcs jobb minőségű, pálinkának is kiváló.
    Érésideje: nyáron és ősszel is érik.
    Porzói: Vadkörte, bármely másik körtefajta!
    Ez is igénytelen , de őszre be akarok szerezni egy jó pár régi fajtát és utánna többet tudok majd mondani !

Új hozzászólás Aktív témák