Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1976 üzenetére

    még ha a házirendet be is tartja, akkor is hülyét kapok attól amikor ilyeneket hallok:
    tééééé', hun vagy máááá'? hátyeremán' ide, jááááájdefááááLY' a siivem'...és társai ( :
    legutóbb olyan szépen kiteregettek a szutykos korlátra a körfolyosón, h öröm volt nézni, jó helyen van a ház belváros szélén, egyetemek között, most már egy gyönyörű kis parkkal, nem értem mért kell ilyeneknek kiadni lakást, van nekik szép kis közösségük, pont oda valóak, előtte hallom vmelyik kiült a körfolyosóra és ott vágta a körmét, épp a padláson voltam ahol a helyiség van amit venni akarok
    kb fele lakás bérbe van már adva a 19-ből, de ez a két család nem emelte a színvonalat ( : főleg mikor összejön az egész pereputty és bandáznak
    hortenzia nem tudom hogy maradt életben, mi átültettük egyszer egy helyre külön szedve, aztán valaki az egyik tövet arrébb rakta ( : az nem derült ki h ki volt, később én még arrébb raktam őket, most már mindkettő gyönyörű bokor, illetve kertészetben vettem egyet, az nem sokat fejlődött, pedig ott van mellettük, hortenzia de már más alfaj, szomszéd házban van egy hatalmas bokor, 1,5-2m magas lehet és hasonló széles, jó célkitűzésnek ( :
    nyáron vettem lakásba pár növénykét, régi kedvenceimet, a csodacserjét, és diffenbachiát, mindkettőből két-két fajtát, velük is rengeteg idő elmegy, nemrég átültettem a diffenbachiákat, csináltam a világos és sötét tönusóból is pálmafát, illetve a "susnyát" külön ültettem, az a cserép lesz a bokros
    érdekes a tölgylevelű croton remekül bírja a déli tűző napot is, a normál változat nem, legalábbis úgy nézem kicsit megégtek néhol a levelei, és kevésbé színesek mint a másik
    van még itthon kubai futóka, kezelésbe vettem őket, óriásit nőttek cserébe ( : kertben lehet nagyon szép, tavasztól ki lehet rakni, elvileg simán tenyérnyi levele is lehet, mint ahol őshonos, egyik ertészetben láttam is akkorát, ősszel meg vissza kell vágni és mehet vissza a lakásba
    szóval közben eldöntöttem, a parkba sok virág nem lesz, mivel senki nem segít így felesleges ilyenben gondolkodni, inkább a füvekből legyen még több, örökzöldeket meg "központosítani", így télen-nyáron mindig szép a kert, ez is volt az eyik fő cél, szépek a lombullatók, de több hónapon keresztül csak csupasz csontvázak, olyan lehangoló volt a kert télen h kifejezés nincs rá, a rengeteg mályva kopaszon mint egy sírkert

    közben beugrott, ismerősödnek talán mégis a vörös korallberkenye lenne a legjobb, ha kifejezetten tényleg csak takarás a cél, akkor nem feltétlen hiányoznának a friss zöld hajtások folyamatosan, bezöldülve is szép, de az őj hajtásoktól lesz különleges, ahhoz pedig nyírni kell, viszont amit tavaly ültettem egész télen nőtt, folyamatosan hozta az új hajtásokat, nincs kizárva ha nagyobb példányokat vesz már idén megoldják a feladatot, csak többet kell venni, akár átfedésben ültetve

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák