Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz Z.É.T. #15057 üzenetére

    Néhány képet csináltam, itt megleshető: [link]
    Mi 2021 októberben költöztünk ide, köv. évben rengetek volt a 2 fán, alig győztünk befőttet rakni, lekvárt főzni, ide-oda adogatni. Tavaly persze semmi (fagyok miatt). Hát most nem tudom mi lesz. Gyümölcs van rajta, csak hát ha most le kell vagdosni monília miatt a fa felét kb, akkor nem tudom mi marad.
    Ezek kb. olyan 10 éves fák. Vidéki vagyok, apám ért hozzá, otthon nagyon sok gyümölcs van a kertben, úgyhogy ő mondja, hogy mikor mivel permetezzek. Metszeni is ő szokta nekünk. Én nem bánnám, ha valami más, igénytelenebb gyümölcs lenne, amire nem leselkedik ennyi veszély, betegség, és nem kell agyon permetezgetni (már ha van ilyen).

  • den89

    tag

    válasz Z.É.T. #15057 üzenetére

    Permetezéssel én úgy vagyok, hogy max 3 fújást hajlandó vagyok megadni a fáknak. Ha ez nem elég nekik, akkor így jártak/jártam (ezek a fáim vannak: őszi, kajszi, nektarin, szilva, mandula, csüngő eperfa + persze bogyósok, de azoknak nem fújok. Egyedül ribizlire az olajos lemosó a tetvek ellen)

    - Tél végén lemosó (lehetőleg olajos, az áttelelő kártevők ellen)
    - Virágzásban 1 fújás (kajszinak és szilvának 1 Chorus, őszinek és nektarinnak 1 Score. Ezt egy fújásnak számolom, mert letudom egymás után)
    - Mospilan+Topas, amikor elvirágzott a szilva (másra is megy, amire szükségét látom, érzem, de nem mindenre!). Szilvára fontos tetvek és szilvadarázs ellen. Idén is már virágzás végén kezdtek bepöndörödni a levelek. 2 éve a fél lombját károsították a tetvek, nagyon ronda volt abban az évben a fa.

    Egyébként a gönci kajszim valószínűleg bioban is elműködne, ezért kap össz-vissz egy lemosót és egy Chorust. Minimális monília volt rajta, amikor kimaradt a Chorus. Pár ágat levágtam és ennyi. Barackoknak sajnos kell a Score, egyelőre nem tudok jobb megoldást, de max 1x. Szilvának kell, amiket írtam, mert érzékeny moníliára, és a Mospilanra is szükség van, az említett kártevők ellen.

    +"bio" védekezések: szilvafára fehér lap a szilvadarázs ellen, később szilvamoly csapda. Ragacsos lapok a fák törzsére, ugyanis a hangyák farmolják a tetveket, de ezt már más is írta. Esetleg 1-2 sárga lap a fákra virágzás után, de ezt nem mindig szoktam. Málnák közé tavaly raktam almaecetet (műanyag flakonon lyukakat fúrva) a pettyesszárnyú muslica ellen, nem jött össze. Most olvastam egy új receptet (2dl vörösbor, 1 dl almaecet, 1 kanál cukor, 1 csepp mosogatószer). Írta valaki, hogy ez bejött neki. Nekünk 2 éve nagyon kukacos a málna, csak bio megoldásban gondolkodom. Főleg, hogy pár nappal érés előtt rakja bele a petét, akkor már hova permetezik az ember.

    Igen, parasztbarack, az amit írsz. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák