Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    Hali!
    Kellene egy kis segítség. Adva van egy baromarcu lány. Kimegy 2 éve olaszba melózni 2 hétre és..ott is ragad. Összeáll egy olasz pasival és lebabázik. Majd a gyerek születése után jó fél évvel össze is vesznek és lelépne. Jönne vissza m.országra. Az a kérdés, a gyerek milyen állampolgárságu, kaphat-e itt gyest, stb..??????? (a gyerek az apja nevét viseli)

    -köszi-

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz deathtania #1725 üzenetére

    Köszi szépen a választ, rendes Tőled!
    Várom a du.-i fejleményeket. (gyes stb..)
    még 1x köszi!

    ui: zavarhatlak mahd privátban is? (nem ezen ügy kapcsán, sajna..személyes ügy..)

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Dare2Live #1727 üzenetére

    bakket ..sose szültem, nem tudom..:)
    -látod, mégis van 2 törpém, csak anyjuk nincs :))

    (#1728) alexan: Köszi! Kereslek még iccaka!

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz deathtania #1728 üzenetére

    Elment a pü.
    Előre is köszi! :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    ha egy ház fele a nevemen van, de a haszonélvezet másé, eladhatom -e ettől függetlenül a részem, ill. vehetek-e kölcsönt fel a tulajdonrészemre?

    ?

    -előre is köszönöm- :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz szaszayanou #1806 üzenetére

    Szóval eladhatom, csak elsőnek a tesómat kell megkérdezni, kell-e neki. Gondolom banki kölcsönt (jelzálog) nem tehetek rá..Vagy igen?

    Másik kérdésem: a volt feleségem tartozik nekem több mint 10 éve. Most sikerült a végrehajtónak egy ingatlant tanálnia (ház) ami a nevén van. Árverezés. Csak.. A tartozás mértéke 1-200. 000Ft különbséggel fedezi az ház értékét. Azt szeretném tudni, hogy kell-e árverezni, vagy sem, mert ha árverezi, olcsóbban megy el, (felére leviheti) de ha a nevemre kerülne a tartozás fejében, én bármikor el tudnám adni, ha megkapom érte a normális árát.

    Légyszi válaszolj, nagyon fontos lenne, 15! éve húzódik, s ez a szemét nő azóta nem is látta a gyerekeit, gyt-t se fizetett soha, ez az 1etlen esélyem, hogy behejtsam rajta.
    :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz szaszayanou #1808 üzenetére

    15 éve megy a huzavona. Semmi nincs a nevén (más) látható jövedelme nem volt stb..Már indult egy árverezés, de..előhalászott egy építési vállalkozót aki állította (és polgári perre vitte), hogy a ház 6/7-ed része az övé. Ezért állt meg a végrehajtás. Persze én is jártam tárgyalásra, s a volt feleségemet és a vállalkozót kb elhajtotta a bíróság a fenébe. Nyertem, s most már mehet az árverezés.
    A félbeszakadt árverezés ha jólé sejtem (jól?) nem számít , s akkor 1 lemegy,s utána lehet enyém a ház?

    Köszi szépen az eddigi infókat, rendes Tőled! :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Ariadne #1813 üzenetére

    A jelzálogos rész jogos, nem is akarom. Eladni viszont..Hivatolasn akkor simán megtehetem? 2 db 1/2 házam van papíron, s ténylegesen meg 1se..:(
    Jó lenne összegyúrni a kettőtt. A 2 törpém más városba tanul, ott kéne a 2 kégliből 1et csinálni.. :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    Lenne egy elég fontos kérdésem újra... :B 2001-től folyik egy végrehajtási ügyem, a volt feleségemmel szemben. Tiszta kálvária volt, míg végre 2008-ban jött egy végrehajtás. Sajan a végrehajtó menet közben lefujta mert akkor vette észre, hogy van az ingatlanon egy perfeljegyzés. A volt feleségem későbbi palija (vagy csak kamu pasi, hogy ne tudjam árvereztetni) 2006-ban pert indított, s igényt tartott az ingatlan 6/7-ed részére. Ekkor a végrehajtó lefújta az egészet, s küldött egy papírt, hogy a az árverezésen senki sem jelent meg. Közben én (mert ő nem) utánajártam, jeleztem, hogy "átverés" az egész,s alá is tudtam támasztani. Ennek hatására a Nagykátai bíróság elhajtotta a pasit. A bíró úr azt mondta, annyi a dolgom, hogy kérjem a perfeljegyzés törlését. (Tőle, lehetőleg kézzel írott levél formájában) Ezt meg is tettem,s jött is 2012 02.08-án egy levél (végzés)amiben a bíróság elrendelte a per megszüntetését és a perfeljegyzés törlését, amit megküldött a Nagykátai földhivatalnak is. Azt mondta a bíró úr, hogy most más árvereztethetek. A bíróságtól kapott papírok fénymásolatát azonnal megküldtem a végrehajtómnak is. (aznap)Azóta semmi...
    Ma felhívtam a végrehajtót, hogy mi a fene még az akadálya.Azt mondta, Ő semmit se kapott hivatalos helyről, de hívjam fél óra múlva, felhívja a nagykátai földhivatalt. Megtörtént s a végrehajtó közölte, nincs levéve a perfeljegyzés. Nekm ugyan megküldte a bíróság, de a földhivatalnak..nem. Na..felhívtam a bíró urat, aki ismét tájékoztatott (az rendes ember), hogy meg lett küldve a földhivatalnak, hívjam már fel őket én is. Felhívtam,s láss csodát, valóban lassan 1 hónapja megkapták, csak... Ők küldtek egy értesítést a volt feleségemnek, hogy fizessen be 6600FT-ot a leíratás miatt. Persze ő hülye lenne megtenni, hisz 1: szarik rá, 2: addig nem tudom árvereztetni míg rajta van. Erre a földhivatalból az ügyintéző jelezte, hogy 30 a várakozási idő, utána ők (földhivatal) leveszik a perfeljegyzést és mehet az árverezés, s a volt feleségemen meg majd behajtják a 6600FT-ot. Na , visszahívtam a végrehajtót aki azt mondta, hogy akkor semmi akadálya az árverezésnek, de még várjak, s majd 1 hónap múlva!!!!!! (MIÉRT?) írjak neki egy levelet, amiben a perfeljegyzés törlésére hivatkozva kérjem az újbóli árverezést. Miért kell várnom egy hónapot ha a héten lekerül, már ezt se értem
    A másik meg..Hivatalosan volt egy árverezés már, azóta 4 év telt el..Az összeg (a nagykátai bíróság a per során lekérte a végrehajtótól) 2011.03.02-én 2.004.000FT volt.
    Azóta egy év telt el, s az új árverezésig még legalább 1 hónap. Mennyi erre a kamat? Vagy várhatok évekig, az összeg uaz marad? (a 2millióra is az volt írva, 2millió és vonzatai. Most ott tartok, hogy azt se tudom, hogy pontosan mennyi a végrehajtási összeg, mennyi a jogos követelésem.
    S ez fontos lenne mert olyan fura érzésem van, hogy már az az ingatlan talán végrehajtói berkekben el van adva...S ha pl. 2,5milla a tartozás 8a jogos követelésem)akkor ez alá mehet a végrehajtó? S mivel elvioleg már volt egy végrehajtás, ha ez is eredménytelen, átvehetem az ingatlant? Ezt írtátok itt is, és a bíró úr is ezt mondta. Viszont mikor a végrehajtó meghallotta fura mód kapásból rávágta: "100%, hogy a végrehajtás sikeres lesz.." Légyszi tájékoztassatok már mert úgy érzem, csúnyán át szeretnének verni, s mivel én nem értek hozzá, sikerülni is fog.

    Előre is köszönöm! :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    [erre nem tudtok nekem valami okosat mondani?]
    Sajna nem vet fel a pénz, számtek itt már nem megy, a "kedves édesanyjuk" 1997-től nem is látta a 2 gyerekünket (lányom nem is ismeri), fiam tartós beteg, ez az egy esélyünk van-volt. S érzem, valami nem tiszta a végrehajtó körül..Segítsetek már légyszi! :R

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Woodslave #1908 üzenetére

    Ezt értem, csak azt nem tudom, hogy ha a tartozás mértéke nagyobb mint amennyiért elárverezné, azt teheti -e?

    Tehát ha mondjuk lezsírozza és felbecsülik 3 millára, s a tartozás 2,5milla, mikor annyiért nem megy el, mi van? Hisz annyival tartozik. Szóval akkor is megteheti, hogy pl, leviszi a felére (1,5milla) és annyit kapok. S valami haverja megveszi,s eladják s jót röhögnek a markukba.?
    S ha a perfeljegyzés már most 8-án lekerül..miért kell még 1 hónapot várnom? Szedi össze a pénzt?
    :U :R

    jerry311 : :R

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Woodslave #1910 üzenetére

    ez ok, de ha az ingatlan valós értéke fedi a tartozást, viszont ha lefelezi akkor milliókat bukok?
    Olyan nincs, hogy akkor szólok, hogy ne vigye le, hisz inkább átveszem.

    Mondom ezt azért, mert mikor az első árverés volt, azt mondta, hogy az ingatlan ha nem menne el, de ha van 200.000FT-om, akkor ha leviszi a felére kb ennyi a különbség, s ha rádobom, átvehetem.

    ?

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Woodslave #1912 üzenetére

    A licit (10%) benne volt a papírba, nem ezt mondtam. Azt tudtam. Hanem azt, hogy hogy ha ő le tudja vinni az árat a felére, hozzá jön a licit amit nem kapok vissza, s van még 200k-m, akkor az már fedezte volna a ház felét

    De most nem is ez a lényeg. A lényeg az, ha 2,5 milla a tartozás, eladhatja-e a feléért? Hisz ÉN kértem a végrehajtást, s így rosszul járok. Viszont ha nem adja el, s mivel ez már a második árverés, automatikusan megkaphatom a házat a tartozás fejében. S utána én el tudom adni. Itt...(az ő emberein kívül senki se lenne, hisz ki a fenét érdekel kbarcikán egy Kókai ingatlan, azt se tudják hol van Kóka, s itt 2,5 milláért már (ma) 2 szobást is kapni.
    Az árverés meg Kbarcikán lesz, az ingatlan meg Kókán van..

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Woodslave #1914 üzenetére

    Köszi. :R
    ez most számomra elég gé nem jó hír...:(

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Woodslave #1914 üzenetére

    Bocs az újbóli zavarás miatt, de egy momentumot kihagytam. A végrehajtó "felértékeltette" -ez is vicc- az ingatlant, s az ingatlan árverezésének kikiáltási ára 2.320.000 FT. Ha 1 hónap múlva árverezi, akkor a tartozás 2.296.000FT lenne..
    (de akkorra szólt, hogy kérjem az árverezeést, tehát ez még plusz egy hónap. A lényeg:
    kb 2,4millió lesz a tartozás amikor lesz a véghrehajtás, ami 2.320.000FT-ról indul. A tartozás eleve nagyobb mint az induló érték. Ilyen esetben miért nem mondhatom, hogy, nem akarok bukni, kell az ingatlan, hisz a tartozás már meghaladja az árverezési kikiáltási árat?
    Mert ha 10 millás ház lenne, megérteném, de így?...

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Woodslave #1917 üzenetére

    A végrehajtást kérő ugye én vagyok. Nekem ok lenne. Neki (adós) is mert ha leviszi a végrehajtó 50%-ra akkor csak a végrehajtó jár jól, hisz én nem kapom meg a teljes összeget csak a felét, s az adós is rosszul jár, hisz ő továbbra is fog tartozni 1,1millával, ami ugye csak nő. S ha valaha valami a nevére kerül, vagy lesz látható jövedelme, az ugye megint úszik neki.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák