Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy ha egy itteni összefoglalóhoz csinálok képeket, akkor azokat hogyan szabad vízjelezni :F
    Mert ugye saját kreálmányaim, néhol saját képek sceenshotok, néhol gyártói oldalakról vett.
    Tehát, ha én egy coprightos, "© King Unique from PH!" vízjelzéssel szeretném ezeket ellátni, akkor mikre kell figyelnem?

    a.) azt tudom, h a saját screenshotokra, képekre, elvileg nyugodtan rátehetem.

    b.) ha a montázson szerepel gyártótól átvett kép, v xy oldalról, akkor azon minden esetben fel kell tünteni a gyártó és termék pontos megnevezése mellett, a forrás weboldalt is, külön minden képnél :F Tételezzük fel, h ezek a képek nincsenek külön levédve, csak szabadon használható gyártói képek és reklámanyagok

    c.) Ha nem copright, hanem csak sima "by King Unique from PH!" vízjelet teszek rá, akkor is figyelni kell a b pontban taglaltakra?

    Tehát pl egy ilyennél [kép], akkor nem elég csak az adott jobb oldali képnél odaírni a forrást, hanem kötelezően fel kell tüntetni minden egyes képhez, h jogilag ne lehessen belekötni :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz LuckyL #4042 üzenetére

    1. Ha PH-sel le tudja róla retusálni, akkor valóban senkit, aki lelopja az oldalról, az igaz.... :D

    2. Nem viccből tettem fel a kérdést, mert azért egy hivatalos webes felületen mint a PH!, illetve főleg, ha vki más erre, v egy képre fog majd vhol hivatkozni, máshova beteszi stb., lehet akár belőle probléma. Főleg a copright jelzés miatt az átvett képeknél, v nem is tudom...?

    Csak ezért érdekelne ennek a pontos mikéntje, jogi háttere, mert nem szeretném, ha utólag fejtörést okozna.
    Tehát megköszönnék egy pontos választ. :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz LuckyL #4046 üzenetére

    Lehet túlspilázom az igaz és elnézést... :B

    - Tehát összefoglalva, a © jelzést a fentebb linkelt montázsra max úgy tehetném rá, ha minden képforrást stb. pontosan megjelölnék, v még jóformán úgy se?

    - ha csak simán "by xy / Artist xy..." stb. megjelölést használok, akkor nem kötelező minden egyes netes képforrást totál pontosan hivatkozni, elég úgy, ahogy a fenti minta képen van: pl. pontos termékmegnevezés?

    Szóval itt, ha jól értem, főleg maga a copright embléma lehetne a fő probléma, amibe bele lehetne kötni, tehát ezt lecserélvén, v max a full saját képeken alkalmazva, nem lehetne belekötni (?)

  • King Unique

    titán

    válasz LuckyL #4048 üzenetére

    Akkor másképpen kérdezem: a © jelzést tehát xy netes szedett, ebből összeállított fotómontázsra semmiképen (se hivatkozással, sem máshogy forrást jelölve) sem ajánlott rátenni, igaz, mert nem én csináltam?

    Akkor ezekre nem teszek. Viszont másik kérdésem a netes képekből alkotott montázsoknál az lenne, h elég a pontos gyártó, termékmegnevezés a képen, v mindegyiket külön hivatkozni kell a forrás weboldallal :F Ami kicsit macerás lenne és a teljes http://...xxx se fér ki teljesen mindenhol.

  • King Unique

    titán

    Valamint a végére szoktak írni a felhasználási feltételekhez egy ilyet:

    "ezen összefoglaló tartalma módosítás nélkül (sem a szövegben, sem pedig a képekben, grafikus táblázatokban) részében vagy egészében szabadon felhasználható, kizárólag a forrás és a szerzők kötelező feltüntetése mellett! "

    Ez ugye így világos, meg gondolom jó is, ha vki átvesz belőle ezt-azt, akkor pontosan hivatkozzon rá és akkor nekünk se gond.

    "Hivatalos cikkekben, felületeken való felhasználáshoz a szerzők előzetes engedélye szükséges!"

    Ez a része nem tudom, h kell-e ide, mert talán ellentmondásos kicsit az előzővel, illetve itt ilyenkor a jogtulajdonosa az írásnak, akinek az engedélye kell, az én (szerző), v a webes felület, ahol eredetileg megjelent (prohardver.hu) :F

Új hozzászólás Aktív témák