Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Bodz #29528 üzenetére

    Arra akarok kilyukadni, az még elmegy, hogy a Retro DJ-nél a mély kiemelt, (tényleg nem annyira túlzóan most újra meghallgattam) ezzel nincs is nagy baj. De én úgy hallom a közép tartomány lukas, eléggé hiányzik nekem. Ez a legnagyobb bajom vele.

    Többször végigpróbálgattam az MM 6-7 ezer Ft alatti fejhallgatókat, nekem ennek a Home Studionak volt a leglineárisabb a hangzása. Az igaz, hogy ugyanazzal a mobillal, ugyanolyan hangerőn kb. 50-60%-kal halkabban szólt mint a többi, és emiatt lehet többen ott is hagyják, milyen tompa. De nincsnek nagy kiemelések benne, minden tartomány jól hallható és van benne basszus is és az puha, nem kongó jellegű.

    A legnagyobb hibája szerintem, a hülye 5 méteres kábel, ami miatt a jel elveszhet, kicsit tompulhat, meg a buta hangerőszabályozó. Valószínűleg emiatt lehet hogy max hangerőn torzít, de szerintem otthoni nyugodt zenehallgatásra a linearitás miatt ez a legalkalmasabb. De a 80% hangerő is elég nekem, sőt általában 20-30%-on hallgatom, utcára persze nem alkalmas a használata.

    Talán egy rövidebb 1,5m-es kábellel és hangerőszabályozó kiiktatásával a hangerő és kicsit az élesség is javulna, de a 2 év garancia miatt ezzel most még nem próbálkozom.

    Szóval lényeg a lényeg, nekem a Home Studio jobban tetszett, mint a Retro DJ, még ha érezhetően halkabban szól (nem feltétlenül jelent tompaságot). A hibáival szemben több órát tudom hallgatni és egyátalán nem fáraszt, nem kábít, tompít, bódít el, stb. hanem friss maradok, kicsit fel is frissülök, mintha lenne egy kis színpadkép is benne, ezt többen mondták akik hallgatták, mintha ott lenne a zenekar mellettük, el lehetne helyezni hol van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák