Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Greg1234

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nikonos fotós vagyok, mostanság szeretnék továbblépni egy kicsit a felszerelés fejlesztése során, mert van néhány esküvőfotózás mostanság, így mindenképpen kellene egy másodváz, és akár a főgépet is le kéne cserélni valami nagyobbra. (Jelenleg egy D90-em van, 3 optikával.)

    Mostanság látom, hogy a használt D300 csak nagyon kicsivel olcsóbb az 5D mk1-nél, ami ugyebár fullframe, ami pedig régi álmom. Nikonnál a D700-at szeretném nagyon, de az még mindig bőven 300k felett van, míg az 5D-t már 150 körül is meg lehetne szerezni, ahogy ránéztem a használtpiacra. Szerintetek mennyire lenne jó ötlet a váltás? A két vázra összesen 200-210k lenne, és még ugyanennyi az optikákra, vakuk már vannak (manuálisak, tehát Canonra is jók).

    A másodváznál jön képbe a következő probléma, mégpedig hogy az mindenképpen APS-C kell hogy legyen, olyan 60k körüli összegért. Az optikák mennyire kompatibilisek oda-vissza?

    Köszi előre is a választ :R

  • Greg1234

    csendes tag

    válasz Zozzer888 #16731 üzenetére

    Köszönöm a választ. Én is így tennék, ha lenne még 150ezrem, nem is gondolkoznék a váltáson :) Nem vagyok rendszerfüggő, szeretem azt használni ami az adott pillanatban a céljaimnak legjobban megfelel (legalábbis azt hiszem, hogy megfelel :) ). Jelenleg a cuccaim közül csak egy FF-optika van, egy 85mm f/1.8 AF-D, amúgy meg van egy Sigma alapzoom + Nikon 35 f/1.8. Mindennel együtt 400ezres felszerelést engedhetek meg magamnak, abba egy D700 és egy D90 mellé max egy 50 1.8 férne be, azzal meg nem sokra megyek...

    Ezért gondoltam egy 5D + legyen akkor 30D + Tamron 28-75 2.8 + 85mm f/1.8 + 3rd party 17-35 körül + még valami olcsóbb fix, és így nagyjából ki is jönne :) Rosszul gondolom?

  • Greg1234

    csendes tag

    válasz k1csi #16733 üzenetére

    Szia!

    Szó sem volt adaptálásról, csak a kollega kérdezte, hogy milyen optikáim vannak :) Természetesen Canonra Canon bajonettes optikákat használnék.

    Ha esküvőfotózással foglalkozol (vagy tervezed) saját magadnak el kellene tudni dönteni neked mi fontos.

    Nikon rendszerem van, Canont csak elvétve használtam, talán nem szégyen kérdezni, gondolom a profiknak sem minden evidens (mármint nem magamra gondoltam).

    Ma a legtöbb esküvőfotósnak csak a váza többet ér mint amit a teljes felszerelésre szánsz.

    Az általad említett fórumozóknak sem volt mindig 5dmk3-ja, gondolom :) Végigcsináltam már én is néhány fotózást a Nikonos cuccokkal is (meg kölcsönbe még volt egy D7000, meg 1-2 optika), pár esküvőt is, de most mindenképpen fog kelleni még egy váz, és ezért gondolkoztam el a dolgon. A pozícionálás szót biztosan ismered, én egy hobbista vagyok, aki igyekszik igényes fotókat kihozni annyiból, amennyije van, aztán majd ki tudja mit hoz a jövő.

    "sejtésem szerint ma magasabban vannak az igények mint akkor amikor ezeket a cuccokat kihozták"

    Igény szerintem a jó fotókra van, az pedig nem csak ezen múlik. Az általam felsorolt négy optikával milyen feladat az, amit ne lehetne elvégezni?

    "Az 5D-nek nagyobb a háttérmosása, de ennyi."

    Köszönöm, ez érdekelt, ezért is írtam :) Ha csak ennyiben jobb, akkor persze nem éri meg a váltást.

    [ Szerkesztve ]

  • Greg1234

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat, hasznosak :R

    nem tudom ez hogy férne bele a 200 ezres keretbe (ha 5D=150e; 30D=50e Ft)

    Használtpiacon 28-75 - 65-70e; 85mm - 80e; 17-35 vagy ilyesmi 50e körül, mellé meg egy kis ötvenes 20e, vagy egy 35 f/2, ha még egy kicsit rááldozok, 45-50e körül. Ez olyan 220e, ha jól számolok :)

    "Akkor maradhat a felvázolt D7000+50/1.8 felállás nem?"

    Sajna még csak D90 :D

    "Egyébként pl. apróbb dolgok, amihez makró kell. Persze nem mondom, hogy létszükséglet."

    Esküvőn, portrézáson azért a makró nélkül el lehet lenni... :) Az igényeket valóban keltik, a kérdés az, hogy azt a szintet, amit eddig megütöttem, tudom-e továbbra is képviselni, valamint tudok-e vele fejlődni olyan irányba, amilyenbe szeretnék. A vakuimon egyébként van HSS, 1/8000-rel is derítettem velük.

    Köszi a segítséget, akkor egyelőre maradok a sárgáknál :) Persze ha van valakinek hozzáfűznivalója még a témához, szívesen várom.

    "Egyébként az új cuccokban a Canon absz. nem versenyképes ma max. azoknak lehet érdkes akik régi és olcsó cuccokkal akarják megúszni pl. különösebb felbontás vagy magas ISOs igények nélkül."

    Hogyhogy? D800 ennyivel jobb, mint a Canon 5dm3?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés