Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz P.H. #3894 üzenetére

    Szerintem is rég piacon kellene lenniük egy működőképes, 128 bites (SSE), kétmagos megoldással. Ha jól sejtem ez az a terület ami miatt a leginkább lemaradtak az Inteltől.

    Mikor ezt hónapokkal ezelőtt feszegettem, olyasmi kép állt össze hogy amennyi energiát csak lehet, a natív négymagos megoldásba ölnek. Gondolom a kétmagos verziót még nehezebb összehozniuk mint pl. a B3 steppinget. De csak idő kérdése és meglesz...

    [ Szerkesztve ]

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz P.H. #3894 üzenetére

    Az AMD elkúrta, nem kicsit, nagyon. :DDD
    Szóval, a K10 mint tudjuk egy önnálló fejlesztés, és ahogy tudjuk, nem futott mellette semmilyen második fejlesztés, aminek mostanában már látszatja lehetne.
    Amit akarok mondani az az, hogy most csak két architektúrájuk van, a K8 és a K10, ezekkel kell variálniuk.
    Szerintem ezt te is tudod, de azért leírom, hogy egy új, K10 alapú, de natívan csak kétmagos procinak a piacra dobása nem úgy müxik, hogy hopp, most akkor félbevágjuk a K10-et, aztán ott a kétmagos proci, gyártsuk ezerrel. Az egy teljesen új design, az első tranzisztotról az utolsóig újra kell tervezni a tervezőasztalon, aminek a megtervezésére ha el is kezdték vmikor a közelmúltban, kell 1-2-3-4 év, aztán meg kell tervezni hozzá a maszkokat, stb, aztán tape-out, próbagyártás, gyártás beindítása, gyártás felfuttatása és ekkor léphetnek vele piacra. Nyilván a tervezés gyorsabban halad, ha az alapjául szolgáló architektúrát már egyszer megtervezték és ismerik, de a maradék lépések még így is sokáig tartanak ahhoz, hogy hipp-hopp megjelenjenek egy ilyen procival.
    Erről ennyit.
    A gyártástechnológiai váltások sem úgy működnek, hogy egy meglévő pl. 90 nm-en gyártott architektúrát lekicsinyítenek 65 nm-re. :D mindent újra kell tervezni, ezért az alacsonyabb csíkszélességű termék fejlesztésének bőven együtt kell haladnia az első verzióval.
    Gondolom hallottál róla, hogy az Intel Penrynes csapata USA és Izrael (Core fejlesztése) között állandóan ide-oda ingázott, pont emiatt.

    4 GHz: ez sem így müxik, de sztem te tudod ezeket, ne írj sületlenségeket. :D
    esetleg ha az új "elméleti" kétmagos K10 futószalagját meghisszabbítanák, akkor fel lehetne tornázni 4 GHz-re, de a futószalag meghosszabbítása miatt már komplett újratervezésre van szükség (nagyobb regiszterkészlet, pontosabb elágazásbecslés, hatékonyabb RS és ROB),

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • Raymond

    félisten

    válasz P.H. #3894 üzenetére

    Azt hiszem azert mert nem szamitottak a felbukkano problemakra. Egy uj chip most eleg sok penzbe/idobe/forrasokba kerulne. De azert tenyleg csinalhattak volna egy ketmagos verzion L3 nelkul es 1MB/mag cache-el

    Olyan drasztikus layout valtoztatasokat nem hozna magaval. Nem meregettem Photoshop-al, de durva becsles szerint az NB elferne komolyabb (mint a K8 Brisbane-nel) valtozasok nekul ha a 4 HT linkbol harmat kivesznek. Persze ez nem segit azon hogy meg mindig penzbe es idobe kerul a maszkok legyartasa, a tape-ot es a teszteles.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák