Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Raymond #3618 üzenetére

    Szerintem lesz, csak nem olyan gyorsan ahogy az AMD szerette volna. Az Intel is elérte ezt a Ghz-et, miért nem sikerülne az AMD-nek is. Azért nem olyan béna cég az. Csak ki kell futnia magát a gyártásnak, ugyanúgy ahogy X2-nél is eljutottak igen magas Ghz tartományba, csak idő kérdése volt. Szerintem ugyanez lesz K10-zel is 2008Q2-Q3-ra szerintem lesz 3Ghz-es FX. És kell is hogy legyen mert a 45nm-es desktopok eljöveteléig ki kell húzni valamivel, az X2-re nem lehet a végtelenségig építeni. Márpedig az X2 életciklusát is most kényszerűen meghosszabítják, hisz kell egy áthidaló 6 hónap amíg a K10-es X2-esek még kijönnek és addig valamivel bevételt kell termelni, ezt pedig csak úgy lehet elérni, ha minél nagyobb mértékben 65nm-ra alapuló, gazdaságosabban gyártható 2 magos termékekkel teszik.

    Az más kérdés hogy a 2-3 negyedév múlva elért 3Ghz-es termék mire lesz elég a piacon, addigra elég megkésett lesz. Ahogy az AMD gyártástechnológiája is "összeérik", úgy az Intel 45nm-ese sem fog egy helyben toporodni ezen negyedévek alatt. Könnyen lehet hogy addigra már alulról fogják nyaldosni a 4Ghz-et, ha valóban szükség lesz rá. Átlépni nem hiszem hogy fogják, ez a marketing fegyvertényt meg fogják hagyni a Nehalemnek.

Új hozzászólás Aktív témák