Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Atti777 #18340 üzenetére

    Engem teljes mértékben hidegen hagynak az ősrégi, irodai, illetve netezős gépek milliói, amit úgyis csak akkor fognak cserélni, ha elfüstölnek. Rengeteg embernek van notebookja is (tipikusan 2 mag), illetve valami régi, belépő gépe (Core 2 Duo, i3, kétmagos Pentiumok). Ez a tömeg. Ez nem változtat azon, hogy a teljesítménycentrikus réteg többségnek egész egyszerűen azért nincs 4 magosnál erősebb gépe, mert nincs épkézláb, elérhető árú kínálat belőlük. Sok mindent elárul a felmérésből, hogy a gépek 50%-ában 4GB vagy kevesebb ram volt, ami szvsz erősen nem a teljesítménycentrikus réteg jellemzője. Az is árulkodó adat, hogy a gépek 32%-a megy 1366*768-as felbontással, ami tipikusan az olcsó notebookok jellemzője.

    Ha egy kicsit realisztikusabb felmérést nézünk (nem netezős gépek) akkor pl. a Steam HW Survey máris közel 50% 2 magos és 50% négymagos CPU-t mutat, és mindössze 2% körüli a hatmagosak aránya. Szerintem ez sokkal jobban mutatja a jelenséget, amiről beszéltem. :K [link]
    Annak a 4 magos 50%-nak komoly része lehetne már rég 6 magon, ha lenne elérhető alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák