Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz derive #15038 üzenetére

    Értem, de a mar vagy 3-4 node ota csak licenszelik a processt, illetve a közös fejlesztés szerintem két külön kategóriába sorolandó.

    32nm HKMG: IBM-Samsung-GF (ez egy jo node volt)
    28nm SOI-HKMG: GF

    Ezzel a kettővel egyáltalán gyártott bárkinek bármit a GF?

    "10nm: Nagy csend, de EUV berendezest egddig csak az Intel es TSMC rendelt "

    Szeptemberben az IDF-en Mark Bohr prezentációja után valaki feltette a kérdés, hogy mikor tervezik bevetni az EUV-t, amire azt a választ adta, hogy 7 nm-ig megleszek nélküle, de még a februári ISSCC-n is ugyanezt mondták. Egyszóval szerintem a berendezést inkább a későbbi node-ok kutatási munkálataihoz rendelték.

    "Az intelt sem kell felteni, kihasznalja, hogy meg egy bort lehuzhat a 14 nanorol."

    Ha már Broadwell-ről nem sikerült lehúzni akkora bőrt mint szerették volna...

    Senki nem vitatja, hogy a HBM-nek nincs ilyen formában létjogosultsága. Jelenleg az a probléma, hogy nem lenne gazdaságos egy ilyen consumer APU, de ugyanez volt a gond a GDDR5M-mel, és egylőre ugyanez van a DDR4-el is. Talán majd valamikor 2017-ben, ha már lényegesen olcsóbb lesz az implementálása, rárakhatnak mondjuk 512 MB-t L4 cache gyanánt.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Petykemano

    veterán

    válasz derive #15038 üzenetére

    Én egyértelműen abban gondolkodtam már, hogy a 4+8-nál nagyobb teljesítményű APU-t csak akkor lehet eladni, ha az lényegesen jobb teljesítményt nyújt játékban, mint azonos árú olcsó CPU+dVGA (ehhez valószínűleg mindenképp kellene valami cache megoldás, mert a 8 CU-t a DDR4 és a DCC kb épphogy kihajtja majd), vagy a DX12 skálázódása és compute célú IGP felhasználása révén hagyományos CPU-kat hagy le olcsóbban, és/vagy alacsonyabb fogyasztás mellett ugyanazt a dVGA-t kihajtva.
    De elismerem, hogy ez nagyon necces piac szoftveres szempontból, hogy mikor jön el az a pillanat, amikor jöhetne és amikor tényleg el tudná hinteni az AMD, hogy ha ilyet veszel, jobban jársz, MOST.

    (#15039) Oliverda
    Ha igaz, amit Abu mondott, hogy DX12 alatt a GCN majd jobb teljesítményt fog tudni leadni, mint most DX11 alatt, mert most sokmindent emulál, akkor a későbbiekben még ez is hozzáadódik a DDR4, a DCC adta többlet teljesítményhez mindenféle változtatás nélkül. Így az AMD - szerencséjére - a jobb lehetőségeket ölbe tett kézzel tudja várni, vagy másra fókuszálni és a termékeik az idő előrehaladtával nem avulnak el nagymértékben, csak ezzel ugyanaz a baj, minta Furyval, hogy úgy tűnik, hogy a "most brutálisan sokkal jobb" sokkal jobban elad egy terméket, mint a "most ugyan a legjobb, de később is bőven jó lesz"

    Azt mondják egyébként, hogy a HMC alkalmasabb lesz nem csak GPU célokra, mert szempont volt a késleltetés is. De beszélhetünk például az 1T SRAM-ról is. Arról tudtok valamit?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák