Hirdetés

Aktív témák

  • gege71.hu

    addikt

    Na kérem, lenyomtam a teszteket(javarészét)...Az új 3,2EE-vel (supported by Gianni),
    Elöljáróban annyit, hogy még nem mentem el a végletekig és már így is ATOMÁLLAT!
    Előzmény: amiért becseréltem az egy normál 3,2 volt ami istnnek sem ment 3,52 fölé, bárhogy bohóckodtam BIOSBAN.:)
    Az új proci egyelőre vidáman bírja fesz emelés nélkül a 3,76-ot (235 FSB),
    A BIOS-ban egy lépéssel emelve a feszt a 3,84-et.(240FSB).!!!
    Egyébként az IC7 nem ad 1,475 V-ot(elvileg a proci gyári feszértéke).
    A fesz emeléssel ami biosban 1,5V adna elvileg a monitorozó szerint kb 1,48-49et ad a lap, tehát nagyjából a névleges gyári értéket, így elmondható, hogy a 3,84 reális alapfeszen egy olyan lapban ami kissé fölé ad a gyári értéknek (ld pl asus p4c800 gárda).
    A hőmérséklet 3,84-en idle-n nem ment feljebb 3-4 fokkal mint az alapérték(3,2 GHz) idle-jénél mért, tehát elenyésző a különbség.
    Az Everest Home és a Sandra tesztek stabilan mentek, pedig adtam a szájának elhihetitek.
    Aki a Sandrát ismeri az tudja, hogy az már a legkisebb instabilitásra is beokádik, méghozzá nagyon hamar! De még a 3,84 sem tett be a rendszernek...
    A konkrét értékeket(everest/sandra,memóidőzítések,GA) este beírom az excel táblába, úgyhogy további info-k később..

    ..TO BE CONTINUED!!! :D

Aktív témák