Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    válasz epzon #3451 üzenetére

    sziasztok,

    canon faxunk megadta magát (jx210), és lassan javításra ráköltöm egy új készülék árát. az ok: a kolleginák ezt (és nagyon hasonló elődjét) ismerik, és nem akartam őket a szükségesnél jobban megzavarni.
    viszont azt is unom, hogy 2havonta szervízbe kell hurcolni, így elkezdtem merengeni egy multifunkci vásárlásán. a mostani helyzet: egy hp laserjet p1505, ez a default, egy canon pixma mp140, ezt szkennelésre és másolásra használjuk, havonta kb 5 színes oldal másolása mellett.
    a fax és a pixma kiváltására gondoltam valamit keresni.
    ami kellene:
    -egyszerűen kezelhető faxfunkció (nőknek is kell használni)
    -egyszerű, lehetőleg egygombos fénymásolás (nem hátrány, ha nem kell percekig várni a bemelegedésre mint a pixmánál)
    -nyomtatási költség majdnem elhanyagolható, havi 100 oldalnál többet biztosan nem nyomtatunk, de gyanús, hogy inkább max 30-40-et (a hp viszi a fő terhet)
    -színes nyomat minősége egyrészt fontos, másrészt nem: amit normálisan nyomtatunk, nem igényli, de édesanyámnak néha eszébe jut 1-1 fotót kinyomtatni
    -ami fontos, idézve a fenti írásokat, hogy ne essen szét álltó helyében (mint a canon fax amit szintén nem gyilkoltunk) - nem terhelnénk agyon, de jópár évig maradna
    -ami érdekes, hogy működjön kimerült színes patronnal (akkor csak hp?)
    -tintasugarasoknál eredeti patront szoktunk használni

    és mellé egy hülye kérdés:
    van-e olyan készülék (vagy mind az?), ami síkágyas és lapbehúzós megoldást is tud? szkennelésnél praktikus a síkágyas, faxolásnál viszont a lapbehúzós módszer, ne kelljen már vasalózni minden lapnál.

    van esetleg a fentiekre javaslat?

    köszönettel,
    g

  • galocza

    aktív tag

    válasz galocza #3483 üzenetére

    ...és ennyi eszem van, hiába írtam novellát, 2 dolog kimaradt:
    -lehetőleg ne foglaljon több helyet mint a pixma
    -ha nem muszáj, ne lógjon túl sok minden ki belőle (lapadagoló, ilyesmi), vagy ha igen, legyen masszívan rögzítve: kollegináim hajlamosak mindenről minden kiállót letörni.

    köszi,
    g

  • galocza

    aktív tag

    válasz galocza #3484 üzenetére

    hozzászóltam, meghalt a topik 8(
    viszont kezd az ügyem sürgetővé válni, úgyhogy újra, még mindig szeretnék segítséget kérni. pár dologgal kapcsolatban kiokítottam magamat, de még mindig kellene hogy:
    -masszív legyen
    -plusz garancia előny
    -működjön kimerült színes patronnal.

    utolsó csak hp-ra igaz?
    én ezeket láttam:
    officejet 4500
    deskjet ink advantage 4615/4625
    officejet 6700
    officejet 8600

    az utolsó már eléggé kilóg a keretből, de van rá plusz garancia, és ha azt mondjátok h vmi miatt érdemes, még hajlandó vagyok bevállalni. de ha nem: melyiket?

    köszi

  • galocza

    aktív tag

    válasz epzon #3486 üzenetére

    először is köszönöm válaszodat.
    az epsonok szimpatikusak - olyan még nálunk nem halt meg, igaz csak 2 volt.
    gondolom a 3 év gar miatt írtad ezt a típust, és az tényleg jó, de mint említettem, felhasználása (alacsony kihasználtság) miatt még az ötvenpárezres officejet 8600-ot sem igazán tudom igazolni.

    a legkisebb (-olcsóbb) workforce-ot (WF-3520DWF) még tudnám, ha lenne annyi előnye a hp-kkal szemben, ami ellensúlyozná a nem-működünk-tinta-nélkül hiányosságot.
    mint még a kisregényben írtam, a "terhelés" kb 5 színes oldal, és pártucat ff oldal nyomtatása havonta (másolással együtt). elvileg szokott lenni minden eszközünkhöz tartalék toner/patron, de volt már h elfeledtünk rendelni (pont mert a tintasugaras eszközöket kevésbé használjuk), és az elég bajos, ha ilyenkor nem tudunk másolni, faxot küldeni vagy fogadni.
    ez a tintás dolog másoknak csilivili gondolom (mint nekem a duplex, a wifi, lan, vagy kártyaolvasó pl), de nekünk emiatt pont fontos szempont, akkor is, ha szívesebben adnám a pénzemet az epsonnak mint a hpnak.

    úgyhogy - bár berzenkedem ellene - úgy tűnik, hp-k közül kell választanom, a kérdés már csak az, melyik felelne meg legjobban. képességekről - illetve hogy ezek a gyakorlatban mennyit számítanak - sok fogalmam nincs, a 8600 is csak azért került elő, mert most van rá garancia kiterjesztés.

    köszönettel,
    g

  • galocza

    aktív tag

    KÖSZÖNÖM MINDKETTŐTÖKNEK, MÁR SEJTEM MERRE INDULJAK!
    (oops caps off 9)

Új hozzászólás Aktív témák